Vipbakim

Kıl Batıkları Nasıl Geçer?

Kıl Batıkları Nasıl Geçer?

Kıl batıkları tüylenen farklı yerlerde kılın yüzeye çıkmaması nedeniyle oluşan sorunlardır. Kıl batıkları çok uzamadan çıkarılmalıdır.

Kıl Batıkları Geçirme Yöntemleri

Kıl batıkları geçirme  yöntemleri önemli ve aksatılmadan uygulanması gereken bir işlemdir. Aksi halde sivilcelere ya da kıl dönmelerine neden olabilir.

  • Kuru halde, ıslatılmamış kese ile batık olan yere sürtme işlemi yapınız. Özellikle gergin bölgelerde, bacaktaki kıl batıklarının giderilmesinde etkilidir. Ancak cildiniz tahrişe meyilli ise bu yöntem kullanılmamalıdır. Aksi halde sorunlar görülebilir.
  • Ponza taşı kullanarak batık olan bölüme hafif bastırarak çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ponza taşı pürüzlü olduğu için batık bölümün üzerindeki ölü deriyi kaldıracaktır.
  • Eğer sürekli ağda yapıyorsanız ya da epilasyon aleti kullanıyorsanız bir süre sonra batık olabilmektedir. Bu durumda batık geçene kadar jilet kullanabilir sonra yine ağdaya devam edebilirsiniz. Jilet, çıkışı dikleştirmek için avantaj sağlar. Ancak devam edildiği zaman kökü kalınlaşabilir. Buna da ayrıca dikkat etmek gerekir.

Batık Riskini Azaltan Uygulamalar

Kıl batıkları geçirme  yanında bunların oluşmaması için bazı önlemler almak da kritik bir konudur. Batık olmasını önlemek için şu işlemleri dikkate alabilirsiniz:

  • Ağda bitmesinin sonrasında losyon krem gibi cildi besleyenve sağlıklı hale getiren takviyeler kullanılabilir.
  • Haftada 1-2 kere cildinizdeki ölü deriyi atmak üzere uygulamalar yapabilirsiniz böylece kıl çıkınca deri üzerindeki ölü deriye takılmaz.
  • Banyoda kullanılan kesenin orta sertlikte olması gerekir.
  • Kılları ağda ile alırken çıkış yönüne doğru almak gerekir.

Deri İçin Peeling Önerileri

Kıl batıkları geçirme  için katkısı olacak peeling önerileri şöyledir:

  • 5 adet aspirin ve 1,5 bardak kaynamış su karıştırılır. Dibe çöken tortudan kalan karışımı püskürtmeli şişeye koyun ve haftada bir kere bunu deriye sürün2 saat bekledikten sonra da durulama yapın. Bu şekilde renk düzensizlikleri giderilmiş olur.
  • 1 yemek kaşığı karbonatın içerisine 2 yemek kaşığı yoğurt eklenir ve karıştırılır. Sonra masajla tüylenen bölgelere sürülür. 15 dakika bekletilir ve sonra durulanır. Uygulama bitince nemlendirici sürülür.
  • Yarım çay bardağı limon içerisine 4 çorba kaşığı şeker eklenir. Masajla yedirilerek sürülür. Ölü deri atmak için yardımcı bir

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.