Vipbakim

Omuzda Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

Omuzda Çıkan Sivilceler Nasıl Geçer?

Sivilcelerin yüz dışında bir yerlere yayılması akne sorunun tedavi edilmesi gerektiğine işarettir. Omuzda çıkan sivilceler nasıl geçer sorusunun cevabı, sivilce tedavisinin ciddiye alınmasıyla geçer olmalıdır.

Birçok kişi yanlış bilgi akışı ve yanlış yönlendirmeler nedeniyle antibiyotik tedavisi gereken durumlarda cilt bakımını aksatır ve ilaç kullanmaz. Bu da cilt sorunun artmasına neden olur. Cilt sorunları arttıkça da sivilcelerin giderilmesi daha zor hale gelir.

Bu durumu çeşitli kocakarı ilaçlarıyla düzeltmeye çalışmak işe yaramayacaktır. Genelde antibiyotik tedavisi gerektiren bu durum düzenli bir tedaviyle ortadan kalkacaktır. Kişinin alerjik durumlar haricinde omuzunda sivilce çıkması söz konusu olduğunda akne vulgaris ya da benzer akne sorunlarının yaşandığı anlamı söz konusu olur.

Bu sorunların kısa sürede giderilmesi mümkün olmadığından 3-6-9 aylık zaman dilimlerinde sivilce tedavisinin yapılması gerekir. Sivilce tedavisinde genelde ilaç ve kremler birlikte kullanılır.

Akne Tedavisi Bakım Rutini

  • Sabah ve akşam yüzün arındırıcı jel ve sabunla temizlenmesi,
  • Yüz için uygun nemlendirici sürülmesi,
  • İlaç kullanımının düzenli ve aksatılmadan yapılması,
  • Sivilceler geçtikten sonra da cilt temizliğinin devam etmesi son derece önemlidir.

Akne tedavisinde kullanacağınız ilaçlara göre değişen tedavi sürecinizin 3 ayda ile 9 ay arasında değişeceğini unutmamalısınız. Bu süreç durumunuza göre değişmekle birlikte genelde aknenin yoğunluğuna göre belirlenir.

İlaç kullanırken belirli aralıklarla kan testleri yapılarak akne ilaçlarının kana etkisi ve organlara etkisi araştırılır. Yani her şey kontrol altındadır.

Akne İlaçlarının Yan Etkileri

Bu ilaçların çeşitli yan etkileri olabilir. Hastalar bu konuda bilgilidir ve yan etkiler konusunda nelerin yapılacağı hususu bilinmelidir. Hamilelik gibi durumların yaşanmaması için hasta önlem almalıdır. Ayrıca kemiklerde ağrı, dudaklarda kuruluk çok sık görülen yan etkiler arasındadır. Bu tarz etkiler zamanla dayanılacak hale gelir ve abartmamak gerekir.

Akne Tedavisi Süreci

Akne tedavisinde kişiye göre değişen bir tedavi süreci söz konusudur Bu yüzden ortalama bir rakam verilmesi söz konusu değildir. Hastanın ilaç kullanımı başlangıç ve bitiş aşamalarında farklı dozda ilaç kullanılması gerekebilir. Akne tedavisi süreci söz konusu olduğunda her hastada farklı sonuçlar alınacağından zamanla geçeceği bilinmelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.