Vipbakim

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sarımsak Sivilceye İyi Gelir Mi?

Sivilceler üzerinde sarımsağın iyileştirici etkileri bulunduğu bilinmekte ancak bu konuya yönelik bilimsel herhangi bir araştırma bulunmamaktadır. Doğal bir antibakteriyel ve antibiyotik olan sarımsak, cilt yüzeyindeki bakterileri öldürerek sivilcelerle savaşmaktadır. Sarımsağı sivilceleriniz için kullanmak istiyorsanız basit bir şekilde sarımsağı ezin ve sivilcelerinizin bulunduğu bölgeye sürüp kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra yıkayın.

Bitkisel içerikli maskeler yardımıyla sivilcelerinizden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Sarımsak ise, bakterileri öldürücü yapısıyla iltihaplı sivilceler üzerinde oldukça etkilidir. Sivilceler genel olarak cilt gözeneklerinin yağ ve kirden dolayı tıkanmasıyla birlikte bakteri oluşumunun ardından görülür. Yağlı cilt yapısına sahip kişilerde sivilceler daha sık görülür ve bu kişiler cilt bakımı için yeteri özeni göstermediklerinde sivilceler yara izi bırakabilmektedir.

Cildinizi bakterilerden arındırmak ve sivilcelerin büyümesini önlemek için sarımsaktan yardım alabilirsiniz. Sarımsağı doğrudan cildinize sürebilir yada yemeklerinizde tüketerek kullanabilirsiniz.

Sivilceler İçin Sarımsak Nasıl Kullanılır?

3 diş sarımsağı ezin ve 2 yemek kaşığı suyla karıştırıp vücudunuzda sivilcelerin bulunduğu bölgeye masaj yaparak sürün. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Sarımsağı cildinize uygulamadan önce ılık suyla cildi yıkamak gözeneklerin açılmasını ve sarımsağın daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Sivilceler için sarımsağı bir diğer yöntemde de kullanabilirsiniz. 3 diş sarımsağı suyunu çıkarana kadar ezin ve ardından 1 yemek kaşığı sirkeyle karıştırın. Elde etmiş olduğunuz bu etkili karışımı pamuk yardımıyla sivilcelerin bulunduğu bölgeye sürün. 5 dakika kuruması için bekleyin ve sonrasında cildinizi yıkayıp temizleyin.

Sarımsağın rahatsız edici kokusu nedeniyle bu uygulamaları dışarı çıkmayacağınız zamanlarda kullanmalısınız.

Sivilceler İçin Sarımsak Kürü: Ayı sarımsağı yaprağından 1 tutam alarak ince bir şekilde doğrayın ve koyu renkli cam şişeye ağzına kadar doldurun. Üzerine ispirto ekleyip şişenin ağzını kapatın ve 14 gün boyunca karışımı güneş ışığı alan bir yerde bekletin. Sürenin sonunda hazır hale gelen karışımı sivilcelerinizin üzerine sürebilirsiniz. Karışımı kullanmadan önce şişeyi çalkalamanız gerekmektedir.

Ahmet Maranki Sivilce Kürü: 4 diş sarımsak ve 4 dilime ayrılmış soğanın 1 dilimini ezerek karıştırın. Lapa haline gelecek olan karışımı sivilcelerinizin üzerine sürün. 15 dakika bekledikten sonra peçete yardımıyla cildinizi temizleyin. Haftada 2 kere gece yatmadan önce kullanın ve yıkamadan sadece silerek kullanın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.