Vipbakim

Sivilce İzleri İçin Kullanılan Şifalı Bitkiler

Sivilce İzleri İçin Kullanılan Şifalı Bitkiler

Sivilce izlerinden kurtulmak herkesin isteğidir. Cilt yapısına göre kimi insanda daha fazla çıkan sivilcelerin bıraktığı izler çoğu zaman korkulu bir kâbusa dönüşmektedir. Kişiler bu lekelerden ve izlerden kurtulmanın birçok yolunu aramaktadır. Hatta kapatılamayacağı düşüncesi ile kozmetik ürünlere yüklenmekte e izleri bu şekilde belirsizleştirmeye çalışmaktadır.

Bu ise cilde çok daha fazla zarar verecek bir seçimdir. Kozmetik ürünlerle gözenekleri tıkanması sivilcelerin ve sivilce izlerinin daha fazla çoğalmasına neden olacaktır. bu sebeple de sivilce izlerinden kurtulmak adına bazı doğal yöntemleri deneyerek işe başlamanız gerekmektedir.

Sivilce İzleri İçin Şifalı Bitkiler

Sinir Otu

Sivilce İzleri İçin Kullanılan Şifalı Bitkiler bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. İlk şifalı bitki ise sinir otudur. Sinir otunun yaprakları ile sivilce ve sivilce izleri kısa sürede azalmaktadır. Sinir otunun yapraklarını iyice ezdiğinizde ortaya çıkan suyu sivilcelerinizin üzerine sürerek bu sivilce lekelerinizden kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Marul 

Diğer bir bitki de marul olarak karşımıza çıkmaktadır. Marulun cilt lekelerini tedavi etmede çok etkili olduğu bilinmektedir. 3 bardak suyun içine 25 gram kadar marulu küçük küçük doğrayıp cezvede ısıtmalısınız. Sonrasında da çıkan suyu günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere cildinize sürmelisiniz. Özellikle sivilce izlerinin olduğu yerlere sürerseniz daha kolay sonuç almanız mümkün olacaktır. Taze marulu blendırdan geçirdikten sonra çıkan suyunu cildinize sürerek de aynı etkiyi yakalayabilirsiniz.

Ceviz Yaprakları

Sivilce İzleri İçin Kullanılan Şifalı Bitkiler arasında ceviz de yer almaktadır. Bir bardak su içine ceviz yapraklarını atarak kaynatabilirsiniz. Sonrasında çıkan suyu da yüzünüze ya da sadece sivilce izlerinizin olduğu bölgelere uygulayabilirsiniz. Böylece etkisini kısa zamanda görebilirsiniz.

Sabun Otu

Şifalı bitkilerden bir diğeri olan sabun otu ile de sivilce lekelerinizin azalmasını sağlayabilirsiniz.  Bunun için de sabun otu kökünü suda kaynatıp çıkan suyunu cildinize uygulamalısınız. Bu suyu sivilce izlerinize uyguladığınızda daha etkili sonuçlar çıktığını görebilirsiniz.

Elma Sirkesi

Doğal ürünler arasında yer alan elma sirkesinin faydasını mutlaka duymuşsunuzdur. Elma sirkesiniz her sabah ve her akşam olmak üzere bir yemek kaşığı suyun içine aynı miktarda elma sirkesi koyarak cildinizi bu şekilde temizlemelisiniz. Sonrasında da sivilce lekelerinizin üzerinde ki azalmayı kısa zamanda görebilirsiniz.

Maydanoz 

Sivilce İzleri İçin Kullanılan Şifalı Bitkiler arasında sizlerle paylaşacağımız bir diğer bitki de maydanozdur. Maydanozun da ciltte ki toksinler açısından önemi çok büyüktür. Bunun için öncelikli olarak 1 demet maydanozu 1 litre suyun içinde kaynatmanız gerekmektedir. Sonrasında maydanozları ezerek lapa bir kıvama getirmeniz şarttır. Bu maydanozları yüzünüze koyarak 20 dakika bekledikten sonra maydanoz suyu ile cildinizi temizlemelisiniz. 1 saat sonra ise ılık su ile cildinizi iyice yıkamalısınız. Bu karışımı da haftada iki kez cildinize uygulamalısınız.

Gördüğünüz gibi birçok doğal çözümle sivilce lekelerinizde rahatlıkla kurtulmayı deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.