Vipbakim

Sivilce İzleri ile Nasıl Başa Çıkılır?

Sivilce İzleri ile Nasıl Başa Çıkılır?

Sivilceler genellikle ergenlik zamanlarında sıklıkla görülmektedir. Erkek çocuklarında daha çok görülse de ergenlik sonrası yetişkinlik dönemlerinde bayanlarda daha çok gözükmektedir. Ve özellikle de kadınların dış görünümlerine verdiği özen bu sivilcelerin çok büyük bir soruna dönüşmesine neden olmaktadır. Sivilceler geçse bile ardından kalan izler büyük bir korkuya dönüşmektedir.

Tedbir alınmadığı zaman bu izlerin kalıcı olması kaçınılmaz bir hal almaktadır. Bu sivilceler sadece yüzde değil vücudun her bölgesinde çıkabilmektedir. Ve bazıları çok uzun sürebilmekte hatta kalıcı bir iz olarak yer etmektedir. Sivilce izlerini geçirmek için yapılacaklar arasında en önemli madde izlerin oluşumuna engellemek için sivilce aşamasında yapılmalıdır. Böylece gerekli önemler alınmış olacaktır.

Kesinlikle Yapılmaması Gerekenler!

Sivilce İzleri ile Nasıl Başa Çıkılır sorusunun cevabı da kesinlikle sivilceler ile sürekli oynanmaması, sıkılmaması, sivilcelerin geçmesi için doktora danışmadan ilaç kullanılmamasıdır. Bu maddeleri yaptığınız takdirde sivilcelerin derinliği artacaktır ve kalıcı birer ize dönüşeceklerdir. Ancak bu maddeleri yapmadığınız takdirde sivilce izleriniz kalıcı olmayacaktır ve kısa zamanda kurtulmanız da gerçekleşecektir.

Cilt Temizliği ve Beslenmenin Önemi

Eğer bunlara dikkat etmediyseniz ve sivilceleriniz geçtiği halde çukurlar kaldıysa yani sivilce lekeleri kaldıysa bazı doğal yollarla bu izlerden kurtulmayı deneyebilirsiniz. Sivilce İzleri ile Nasıl Başa Çıkılır diye düşünürken kesinlikle rehavete kapılmamalı ve her gün en az iki kez cildinizi iyice yıkamalısınız. Bu şekilde temizlenmesini sağlayacağınız cildinizde sivilce lekelerinden arınmayı kolaylaştırabilirsiniz. Ayrıca cilt temizliği konusunda en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de meyve ve sebze tüketiminizi çoğaltmak olmalıdır.

Böylece antioksidan etkisi yüksek olan meyve ve sebzeler cildinize fayda sağlayacaktır. Taze meyvelerde ve sebzelerde bulunan faydalı vitaminler, mineraller ve besin değerleri cildinizin kendini toparlaması için fırsat sağlayacaktır. “Sağlıklı Cilt İçin Beslenme Tablosu” Bunlara ek olarak beslenme düzeninize de dikkat etmeniz ve mutlaka dengeli bir şekilde beslenmeniz gerekmektedir. Mümkün olduğunda sigara, alkol ya da zayıflatıcı ve yaşlandırıcı maddelerden uzak durmanız gerekmektedir. Çok soğuk ya da çok sıcak ortamlarda bulunmak sürekli güneşte durmak ya da hiç güneş görmemek gibi bazı durumlar da sivilce izlerine karşı mücadelenizi zorlaştıracaktır.

Kısaca Sivilce İzleri ile Nasıl Başa Çıkılır sorusunun cevabı dengeli ve sağlıklı bir şekilde beslenmekten, yaşamaktan geçmektedir. Bütün bunlara ek olarak düzenli uyku, stressiz bir yaşam ve mutluluk verici olaylarla vücudunuzun enerjisini arttırarak bu izlerle mücadele edebilirsiniz.

Sivilce İzleri İçin Doğal Maskeler

Bunların dışında bazı doğal maskeleri de deneyebilirsiniz. Örneğin; bal, elma sirkesi ya da toz şeker en bilinen sivilce lekesi geçirici maddelerdir. Her yolu denediğiniz halde saha hızlı bir sonuç almak istiyorsanız uzman cilt hekimleri ile irtibata geçerek lazer tedavilerinden faydalanabilirsiniz.

Kendinizi bu kadar üzmeden ve yıpratmadan daha mutlu bir kişilikle bu küçük sorunun üstesinden gelebilir ve daha pozitif biri olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.