Vipbakim

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce lekeleri için doğal yöntemler

Sivilce izleri nasıl geçer? Sivilce lekeleri için doğal yöntemler

Sivilce izlerini geçiren yöntemlere başlamadan önce belirtmemiz gereken şey sivilce izlerinin ne kadar süre içerisinde geçebileceğidir. Aşağıda belirttiğimiz sivilce izlerini geçiren doğal yöntemler düzenli bir şekilde denendi ve uygulandığı zaman sivilce izlerinin geçmesi süresi yaklaşık olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişmektedir. Bu durum elbette ki var olan sivilce izlerini izin derinliğine ve boyuna göre değişiklik gösterebilir. Bu süreç içerisinde cildinizi korumanız da surenin kısalması için büyük önem taşımaktadır. Örneğin cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumanız sivilce lekelerinizin koyu renkli güneş lekelerine dönmemesi için önemlidir.

1 – Elma Sirkesi İle Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Organik elma sirkesi ile sivilce izlerini belirginliğinin önüne geçebilir ve bu izlerin daha açık renk olmasını daha az görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan yalnızca iki malzeme vardır. Bunlardan ilki elma sirkesi diğeri ise sudur. Dikkat edilmesi gereken nokta ise elma sirkesinin organik olmasıdır eğer bulabiliyorsunuz veya yapabiliyorsanız evde kendi elma sirkenizi yapmanızı da tavsiye ederiz. Elma sirkesi ile sivilce izleri nasıl geçer merak ediyorsanız eşit ölçülerde su ve elma sirkesini karıştırın ve bu karışımı pamuk yardımı ile tüm cildinize tonik yapar gibi uygulayın. Düzenli kullanımda hem yeni sivilce oluşumunu engelleyecek hem de sivilce izlerinizin geçmesinde yardımcı olacaktır.

2 – Limon İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

İçerisinde bulunan C vitamini sayesinde ve asitli yapısıyla cilt üzerindeki lekelerin azalmasına ve giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda cilt beyazlatma etkisi de bulunan limon sayesinde sivilce izlerinden kurtulurken ten renginizi de bir kaç ton açabilirsiniz. Limon ile sivilce izleri nasıl geçer merak ediyorsanız içerisine 1 çay kaşığı beyaz kil ekleyeceğiniz kasenin üzerine 10 15 damla kadar limon suyu ekleyin ve katı kıvamlı bir karışım hazırlayın. Sivilce lekelerinizin üzerinde bekleterek bu karışımın cildiniz ile etkileşim oluşturmasını sağlayın. Sonrasında cildinizden ılık su yardımı ile temizleyin. Dilerseniz bu adımdan sonra 1. maddede de bahsettiğimiz sirkeli su karışımı ile cildinize tonik yapabilirsiniz.

3 – Çilek İle Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Tıpkı diğer doğal asitli meyveler gibi Çilek de harika bir cilt beyazlatıcıdır. Bu etkisinden faydalanırken Aynı zamanda da sivilce izlerinizi geçirmeniz mümkün. Herhangi ek bir malzemeye de gerek duymaksızın bir adet çileği çatal yardımı ile ezin ve tüm cildinize uygulayın yaklaşık olarak 20-25 dakika kadar bekleyerek cildinizden ılık su yardımı ile arındırın. Antioksidan etkili çilek sivilce lekelerinin görünümünü azaltırken cildinizi de güneşin UV ışınlarına karşı koruyacak ve yeniden sivilce oluşumunu engelleyecektir. Çilek ile sivilce izleri nasıl geçer merak ediyorsanız bu maskeyi haftada bir defa kullanabilirsiniz Ayrıca aşırı derecede cildi yağlı olan kişiler yalnızca sivilce lekelerini geçirmek için değil cildinin mat görünmesini sağlamak ve parlamasını önlemek için de bu maskeyi kullanabilir.

4 – Karbonat Maskesi ile Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Harika bir doğal temizleyici olan karbonat cilt güzelliği ve cilt sağlığı için de çok etkilidir. Özellikle gözenek sıkılaştırıcı özelliği ve gözenek temizleyici özelliği sayesinde hem siyah nokta oluşumunu engeller hem de var olan sivilcenin daha hızlı sönmesini sağlar. Karbonat maskesi ile aynı zamanda sivilce izlerini geçirebilir ve bu bölgedeki lekelerin renginin açılmasını sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan şey bir çay kaşığı karbonat ve bir çay kaşığı kadar organik elma sirkesidir. Bu karışımı sivilce lekelerinin üzerine uygulayarak 5 10 dakika kadar bekleyip sonrasında bol su ile durulamanız gerekmekte. Düzenli kullanımda sivilce izlerini ve sivilce lekelerini geçirebilecek en etkili doğal yöntemlerden birisidir.

Sivilce İzlerini ve Lekelerini Geçirmek İçin Tavsiyeler

  • Sivilce izlerini ve lekelerini geçirebilmek için hemen medical yollara başvurmayın. Öncesinde evde yapabileceğiniz doğal maskeleri ve doğal kürleri denemeli ve en azından cildinize herhangi bir zararı olmayacağını bildiğiniz yöntemleri ilk sıraya almalısınız.
  • Cilt temizliğinde dikkat etmelisiniz. Özellikle cildiniz sivilcelenmeye meyilli ise daha fazla özen göstermeli ve günde en az 2 defa cilt tipinize uygun olan bir temizleyici jel ile cildinizi derinlemesine temizlemelisiniz. haftada bir defa uygulayacağınız peeling etkili bir temizleyici ile de cildinizi ölü derilerden arındırmanız yeni sivilce oluşumunu engelleyecektir.
  • Doğal sabunlar özellikle Kükürtlü olanlar sivilce izlerinin geçirilmesinde oldukça etkilidir. Bu yüzden gerçek ve doğal olduğundan emin olduğunuz bir kükürtlü sabun ile cildinize temizlemek özellikleri lekelerin üzerinde daha fazla yoğunlaşmak işinize yarayacaktır.
  • Sivilce izlerinizi bir türlü geçiremedi iseniz belki de sebebe sandığınızdan çok daha farklı olabilir. Bu yüzden uzman bir doktora görünmeli ve cilt analizi yaptırmalısınız. Doktorunuz gerekli gördüğü taktirde sivilce izlerini geçirebilecek etkili bir lazer tedavisi veya ilaç tedavisi uygulayabilir tedavinizi de aksatmadan sonuna kadar yapmalısınız.
  • Güneşten korunmak sivilce izlerinin geçmesi de oldukça etkilidir. Çünkü sivilce lekeleri genellikle pigmentasyon sorunundan kaynaklanır. Özellikle sivilcelerin çıkma yeni başladığı zamanlarda cildin güneşin zararlı ışınlarından korunması daha sonrasında sivilce lekelerinin olmasını sağlar. Özellikle cilt lekelerine karşı bir güneş kremi kullanmak hem cilt pigmentasyonu dengeler hem de sivilce lekelerinin oluşmasını önler.

Sivilce izleri nasıl geçer sorusuna yanıt olabilecek çözüm önerileri ve maske tariflerini paylaştık sizinle. Denenmiş ve sonuç alınmış bu yöntemler sayesinde sizde sivilce lekelerinden doğal yollarla kurtulabilirsiniz. Sivilce izleri nasıl geçer ve doğal yollar nelerdir diye merak ediyorsanız yukarıda bahsettiğimiz tarifleri deneyerek tecrübe edinmeniz sizin için çok daha iyi olacaktır. Doğal yollar ile sivilce izlerini geçirip daha sonrasında da cildinize sağlıklı olabilmesi için gerekli özeni göstermeniz halinde çok berrak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmamanız için hiçbir neden yok. Bu yüzden sivilce izleri nasıl geçer artık biliyorsunuz. sağlıklı, ışıl ışıl parlayan ve canlılığını hiç kaybetmeyecek kadar eşsiz bir cildiniz olması dileği ile. cildinize iyi bakın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.