Vipbakim

Sivilce Kızarıklarından Kurtulma Yöntemleri

Sivilce Kızarıklarından Kurtulma Yöntemleri

Sivilce çok yağlı ciltlerde sık biçimde ortaya çıkan bir cilt sorunudur. Diğer adı akne olan sivilceler en çok yüz ve sırt bölgesinde ortaya çıkar çünkü bu bölgelerde yağ daha fazladır. Ciltte sivilce çıkmasının birçok farklı sebebi vardır. Bazen hormonal durumlardan dolayı bazen ise psikolojik durumlardan dolayı sivilce ortaya çıkabilir.

Yoğun stresli dönemlerde ciltte özellikle yüzde sivilce çıkması çok normaldir. Sivilcenin en çok ortaya çıktığı dönemler ise ergenlik dönemler ile adet dönemleridir. Sivilcelerin meydana getirdiği sorunlardan birisi de kızarıklıklardır. Bu kızarıklıklar hastalıklı bir görünüme neden olmaktadır. Sivilce kızarıklıklarından kurtulma yöntemleri  ile hem sivilcelerden hem de yarattığı kötü etkilerden kolayca kurtulabilirsiniz. Bunun için belli başlı yöntemler yazımızın devamında yer almaktadır.

Buz ile Sivilce Kızarıklarından Kurtulun

Buz bulunması çok kolay bir maddedir. En ucuz yöntem olan buzu bir bezin içine koyun ve sonrasında bu bezi sivilce olan bölgelerin üzerine sürün. Buzu bu şekilde sivilcelerin olduğu bölgeye 20 dakika boyunca yavaş biçimde sürün. Üşüdüğünüz anda bir süre ara verin ve sonrasında buz ile uygulayacağınız yöntemi 20 dakika boyunca daha sürdürün. Bu işlem ile sivilcelerin olduğu bölgede şişkinlik ve kızarıklık azalır. Buzu uygularken çok fazl sert olmamaya özen göstermelisiniz çünkü buzu fazla bastırmak sivilcelerin patlamasına ve cilte yara oluşmasına neden olabilir.

Aspirin ile Bakım Maskesi Hazırlayın

Aspirin yağlı ciltler için üretilen birçok bakım kreminin içinde yer alan bir üründür. Yağlı ciltlerin yanı sıra sivilceleri de önleyen aspirin ile  maske hazırlayabilir ve sivilceler üzerinde uygulayabilirsiniz. Aspirin hem sivilceleri iyileştirmekte hem de neden olduğu kızarıklıkları önemli ölçüde azaltmaktadır. Aspirin ile hazırlanacak bakım maskesinde 1 tane aspirin kullanmak yeterli olacaktır. Aspirini su ile ezin ve krem haline gelen ürünü sivilcelerin üzerine sürün. Aspirini cildiniz üzerinde kuruyana kadar bekletin, sonra da durulayın. Aspirini sürmek için pamuk ya da kulak çöpü kullanabilirsiniz. Bu maskeyi cildinizdeki sivilce sorunları azalana kadar düzenli biçimde uygulamanız gereklidir.

Limon Kürü ile Bakım

Limon içerik olarak ciltteki çoğu soruna çare olan doğal bir üründür. Limonu kolay biçimde bulabilir, yaz kış cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizde sık sık ortaya çıkan sivilceler ve sivilce kızarıkları için de limon kullanabilirsiniz. Bunun için limon suyunun yanına bir miktar gül suyu ekleyin ve iki sıvıyı karıştırın. Sonrasında bu ürünü yüzünüzde sivilce olan yerlere sürün ve bir süre bekleyin. Bu bekleme süresi ve sonrasında güneşten uzak kalmanız önemlidir. Limon suyu güneş ışınları ile birleştiğinde cilde büyük zararlar verecektir. Sivilce kızarıklıklarından kurtulma yöntemlerinden biri olan limon kürünü belirli aralıklarla düzenli biçimde uygulamalısınız. Bu işlem sayesinde cildinizin renginde de açılma meydana gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.