Sivilce Lekelerini Gidermek İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Sivilce sorunu, birçok insanın, her türlü yöntemi deneyerek çözüm aradığı sıkıntılar arasında önde gelen bir sorundur. Ancak çoğu insan, bu sorunun çözümünü yanlış uygulamalarda aramaktadır. Bu yanlış uygulamaların arasında ilk sırada yer alan ise kozmetik ürünlerinin kullanılmasıdır.

Kozmetik Ürün Kullanımına Dikkat!

Çünkü kozmetik ürünler, ne sivilceleri ne de sivilce lekelerini gidermek için etkili ve kalıcı bir yöntem değildir. Çoğu kısa süreli ve daha sonrasında cilde çok daha fazla zarar verecek uygulamalardır. Örneğin fondötenler. Fondöten kullanmak, cildin gözeneklerini tamamıyla kapatmak anlamına gelir ki bu da cildin nefes almasını engeller. Gözenekleri tamamı ile kapalı olan cilt, bu sıkıntıyı sivilce olarak yüze yansıtır. Biz de kendi elimizle oluşturduğumuz bu sorunu, yine kendi elimizle düzeltmeye çalışırız. Ancak bunun için bitkisel ve doğal ürünleri seçmek yerine, yine kozmetik firmalarının, içlerine ne gibi katkı maddesi koydukları belirsiz olan o bakım ürünlerini satın alırız. Ki bunları satın almak için ödediğimiz fiyat da hiç cüzi değildir.

Sivilce Lekelerini Gİdermek İçin Doğal Yöntemler

Sivilce lekelerini gidermek için, bunca eziyete ve bunca zahmete hiç gerek yoktur aslında. Çünkü doğa her zaman, her konuda bize en güzel çözüm yollarını sunmuştur. Doğal yollar asla cildimize ya da bedenimize zarar vermez. Sadece kendimizle alakalı sorunu bilip, buna iyi gelen bitkileri ya da doğal yöntemleri düzenli bir şekilde uygulamamız, tüm sorunlarımıza kalıcı çözümler sunacaktır. Günümüzde tüm doktorlar ve uzmanlar da her türlü cilt problemi ya da bedensel rahatsızlıklar için ilaçların yanı sıra, birçok bitkinin mucizevi faydalarından yararlanmamızı söylemektedir.

Yağlı Ciltlere Sahip Kişilerin Daha Dikkatli Olması Gerekiyor!

Sivilce sorunu, özellikle yağlı cilt tipine sahip olan insanlarda daha sık rastlanan bir sorundur. Bu yüzden sivilceleri önlemek ya da artmasını engellemek için, yağlı bir cilt tipine sahip olanların, normal cilt tipine sahip olanlara oranla yağlı yiyeceklerden daha fazla sakınmaları gerekmektedir. Yağlı cilt bakımı için ayrıca kullanacakları, doğal maske yöntemlerinde, zeytinyağı ya da farklı yağlar içeren uygulamaları kullanmamaları da dikkat edilmesi gereken hususlar arasında gelir.

Cilt Bakımı ve Cilt Temizliği Hiç Aksatılmaması Gerekiyor!

Cildimiz bizim en değerli giysimizdir. Bu yüzden kişisel bakımımız her şeyin önünde gelmelidir. Çünkü cildimiz, bakım ister. Bu bakım için çok büyük paralar harcayıp, güzellik salonlarında özel uygulamalar ya da bakımlar yaptırmamıza gerek yok. Ya da aynı şekilde, en kaliteli markanın en pahalı ürünlerini satın alıp onunla bakım uygulamaya da gerek yok. Yapılması gereken şey tamamen doğal yöntemlerin uygulanmasıdır. Bu doğal yöntemlerden önce de cildi temizlemek, cildin gün boyu mücadele ettiği bakterilerden arınması için en etkili yoldur. Ayrıca bu sivilce ve sivilce lekelerini gidermek için de kullanılan yöntemlerde en çok tekrarlanması ve dikkat edilmesi gereken bir husustur.

Cildin Bakımında Önemli Noktalar

  1. Sadece sivilce ya da sivilce sorununu gidermek için değil, her zaman hatta her gün kişisel bakımımızı yapmamız gerekir aslında. Çünkü bu kişisel bakımlar, cildin rahatlamasını ve bakterilerden arınmasını sağlar. Bakterilerden arındırılmış ve rahatlamış bir ciltte de sivilce, siyah nokta, sivilce lekeleri ya da akne problemi gibi sorunlar kolay kolay yaşanmaz.
  2. Cilt temizliğinden sonra dikkat edilecek bir diğer nokta ise, cilt tipinin bilinmesidir. Cilt tipinizi bilmek size, cildinizle alakalı sorunlarla karşılaştığınızda hangi yöntemleri kullanarak bu durumun üstesinden gelebileceğinize dair tüyolar da verir aslında. Örneğin; yağlı ciltlerin, yağ içerikli formüller kullanmaması gerektiği gibi.
  3. Son olarak da hayatınıza yenilen içilen yiyecek ya da içeceklerden tutun da, sinirden stresten uzak kalmaya ve uyku düzenini kurmaya ilişkin bir düzen sağlayın. Çünkü aslında tüm sorunlar ve hastalıklar bu gibi durumların ihmal edilmesi üzerine ortaya çıkmaktadır.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top