Vipbakim

Sivilce Oluşumu Nasıl Engellenir?

Sivilce Oluşumu Nasıl Engellenir?

Günümüzde sivilce sorunu kadın ve erkeklerin en önemli sorunları arasında ilk sırada yer almaktadır. Bunun ana sebebi günümüzde görselliğin hem kadın hem de erkekler için oldukça önemli olmasıdır. Ve sivilceler görselliği olumsuz anlamda etkileyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Bu sebeple her yıl on binlerce kişi sivilcelerin oluşumunu engellemek için çeşitli ürünleri denemektedir. Sivilce oluşumu can sıkıcı bir durum olsa da bu durum karşısında tamamen çaresiz olunmamaktadır. Yapılacak bazı işlemler ve uygulamalar neticesinde sivilce oluşumunun önüne belirli oranda geçmek mümkündür.

Sivilce Çıkmasını Engelleyen Yöntemler

Günümüzde alınacak bazı tedbir ve yaşam ve yemek alışkanlıklarında birkaç küçük değişim sivilce çıkmasını önlemeye oldukça yardımcı olmaktadır. Tabi bu noktada cilt yapısı sivilce oluşumunda oldukça etkili olduğu için bu yöntemlerin her cilt tipinde aynı etkiyi gösterdiğini söylemek oldukça güçtür. Sivilce çıkmasını engelleyen yöntemler ise şu şekildedir;

  • Güneş ışınları hem sivilcelerin etkisin azaltmada hem de çıkması muhtemel sivilceleri engellemede son derece faydalıdır. Açık cilt tipine sahip kişiler 20, koyu cilt tipine sahip insanlar ise ortalama 40 dakika güneşlenmesi oldukça faydalıdır.
  • Çikolata sivilcelerin çıkmasında oldukça etkilidir. Bu sebeple mümkün olduğunca çikolata tüketiminden uzak durulmalıdır.
  • Kimyasal, yapay ve işlenmiş gıdalar sivilce oluşumunu tetiklemektedir. Bu sebeple yapay gıdalardan uzak durulmalıdır.
  • Yüzde çıkan sivilcelerle oynamak ve sıkma o sivilcelerin yüze yayılmasına sebep olacaktır. Bu sebeple çıkan sivilceler sıkılmamalı süreli hijyenik bir şekilde yıkanmalıdır.
  • Stres sivilcelerin çıkmasında oldukça etkilidir. Bu sebeple stresten mümkün olduğunca uzak durup sakin bir hayat sürdürülmelidir.
  • Sivilceler hijyenik ortamlarda mümkün olduğunca barınamamaktadır. Bu sebeple mümkün olduğunca yüzler doğal temizleyicilerle temizlenmelidir.
  • Su sivilcelerin uygun ortam bulmasını etkilemektedir. Bu sebeple sürekli akışkan su ile yüzleri yıkamak sivilce oluşumunu önleme anlamında oldukça etkilidir.
  • Sürekli makyaj yapmak ve cildi kapatıcı ürünler kullanmak gözenekleri tıkamakta ve cildin nefes almamasına nende olmaktadır. Bu sebeple gerek makyaj uygulamalarında gerekse diğer uygulamalarda mümkün olduğunca doğal yöntemler tercih edilmeli. Makyaj arada yapılmalı ve hemen temizlenmelidir. Sivilce sorununun çözümü için bu yöntemlere son derece uyulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.