Vipbakim

Sivilce Yaraları İçin Bitkisel Çözümler

Sivilce Yaraları İçin Bitkisel Çözümler

Sivilce yaraları için geliştirilen kozmetik kremlerin yanı sıra bitkisel çözümler de bulunmaktadır. Sivilce yaraları genellikle sivilcelerin elle oynanmasından kaynaklanan ve cilt üzerinde leke bırakan yaralardan oluşmaktadır.

Daha önce tarifini vermiş olduğumuz Sivilce yaraları nasıl geçer? Başlıklı makaledeki diğer tariflerin devamı niteliğinde aşağıdaki tarifleri uygulayabilirsiniz.

Sivilce Yaraları için Arpa Unu

 • 1 çorba kaşığı arpa unu
 • Yarım çay bardağı su

Arpa unu ve su bir kap içinde karıştırılır, krem kıvamına geldiğinde maske olarak cilde sürülür, 2 saat sonunda ciltten temizlenir. Sivilce yaraları için arpa unu maskesi yaptıktan sonra sivilce lekeleriniz azalacak ve rutin uygulamalar da tamamen geçecektir. 5 günde 1 defa kullanılması gerekir.

Sivilce Yaraları için Salatalık ve Limon

 • 2 dilim salatalık
 • Yarım tatlı kaşığı limon suyu

Salatalık dilimlerini soyduktan sonra mikser yardımıyla ezin, bir kase içine aldıktan sonra üzerine limon suyu ekleyin. Salatalık ve limon suyundan elde ettiğiniz karışımı cildinize sürün, maske kurumaya başladığı an durulayın. Sivilce yaraları için oldukça etkili olan bu bitkisel çözümü haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Sivilce Yaraları için Çilek Ve Yoğurt

 • 1 çorba kaşığı ezilmiş çilek
 • 1 çorba kaşığı yoğurt

Ezilmiş çileği bir kap içine alın ve üzerine yoğurdu ilave ederek tahta bir kaşık ile karıştırın. Krem kıvamına geldiğinde cildinize masaj yaparak sürün. 15 dakika sonra bol su ile cildinizi arındırıp likit yapılı bir nemlendirici uygulayın. Sivilce yaralarından kurtulmak için bu karışımı haftada 1 uygulamayı ihmal etmeyin.

Sivilce Lekeleri için Doğal Tarif

 • 2 tatlı kaşığı bal
 • 2 tatlı kaşığı şeker
 • 2 tatlı kaşığı limon suyu

Şeker, bal ve limon suyunu küçük bir kase içinde karıştırın. Elde edilen karışımı sivilce lekelerinin üzerine sürün. 30 dakika sonra bol su yardımıyla yıkayın. Sivilce lekeleri üzerinde etkili olan bal ve limon suyu şeker ile birleştiğinde peeling etkisi de görür. Haftada 1 uygulayacağınız bu karışımla sivilce lekelerine elveda diyin.

Sivilce Yaraları için Bitkisel Çözüm

 • 1 litre su
 • 3 çorba kaşığı doğranmış marul

1 litre suyun içine doğradığınız marulları ilave ederek ısıtın, ocakta ısınmaya başladıktan sonra altını kapatarak ılık hale gelmesini bekleyin. Marulları süzdükten sonra arta kalan suyu sivilce yaralarının bulunduğu bölgeye sürün. Maske cildinizde 20 dakika bekledikten sonra su yardımıyla arındırın. Sivilce yaraları için çözüm olan bu tarifi haftada 2 kez uygulamayı ihmal etmeyin.

Dilerseniz bu karışımı sadece marul kullanarak da yapabilirsiniz. Marulları mikserde ezdikten sonra çıkan suyu lekelerin üzerine sürebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.