Vipbakim

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

Sivilceler İçin Elma Sirkesi

Sivilceler her insanın hayatının belli dönemlerinde başına bela olmuştur. Sivilcelerden kurtulmak için zararlı kozmetik ürünlerine para dökmeye hiç gerek yok. Sizi sivilcelerinizden kolaylıkla kurtaracak çok doğal ve size hiç de yabancı gelmeyecek bir maddeyle tanıştırayım: Elma sirkesi.

Sivilceler için elma sirkesi oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Elma sirkesinin yararları saymakla bitmez. Vücuttaki ödemi atmak için, saçlarda kepeği önlemek için, uykusuzluk için, iltihaplanmalara karşı sirke kullanılabiliyor. Sivilceler için elma sirkesi kullanımını ise detaylandıralım biraz.

Elma Sirkesinin Uygulama Yöntemleri 

1) Elma sirkesini maden suyu ile karıştırarak, her gün sabah ve akşam iyice temizlediğiniz yüzünüze bir pamuk yardımıyla uygulayabilirsiniz. Bunun için yüzünüzü önceden doğal nemlendiricili sabununuzla veya yüz yıkama jelinizle güzelce temizleyiniz ve makyaj kalıntılarından arındırınız.  Bir şişeye 1 çay bardağı doğal ve asetik asit içermeyen elma sirkesini ve 1 çay bardağı doğal maden suyunu koyup karıştırınız.

Her gün sabah ve akşam yüzünüze bir pamuk yardımıyla uygulayınız. Göz ve göz çevrenize gelmemesine dikkat edin.  Asetik asit içermemesi gerekiyor çünkü asit cildinize zarar verebilir. Asit cildinizin kızarıp tahriş olmasına neden olabilir. Pamuk yardımıyla uyguladıktan sonra 30 ila 45 dakika bekleyin. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.  Bu uygulamayı 2 hafta düzenli olarak yapın. Yüzünüzdeki sivilce miktarının hızla azaldığını göreceksiniz. Eğer yeterli gelmezse 3 4 gün ara verip, yüzünüzü dinlendirdikten sonra uygulamaya devam edebilirsiniz.

2) Sivilceler için elma sirkesini buhar olarak da uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken, 1 çay bardağı elma sirkesini 2 çay bardağı su ile karıştırıp bir kaba koyarak kaynatmak. Kaynattıktan sonra saçlarını toplayın ve başınızı kapatarak sarın. Kaynayan suyun buharında 10 15 dakika kadar bekleyin. Yüzünüzün buharla iyice yumuşaması gerekiyor. Bu uygulamayı tamamladıktan sonra bir pamuğa biraz elma sirkesi döküp cildinize tonik olarak uygulayın.

Özellikle sivilcelerinizin yoğunlukta olduğu bölgelere pamuğu daha çok değdirerek daha hızlı kurumasını sağlayabilirsiniz. Cildiniz bu şekilde 20 dakika kadar dinlendikten sonra ılık su ile durulayın. Bunu haftada en az 2 kez yapmalısınız. Eğer sivilceleriniz çoksa ve bu uygulama yeterli gelmiyorsa 3e de çıkarabilirsiniz. Ama haftada 3ten çok uygulamak cildinizi tahriş edebilir. 4 hafta boyunca haftada 2 ya da 3 kez uyguladığınızda cildinizdeki sivilceleriniz kaybolduğunu görebilirsiniz. İşte sivilceler için elma sirkesi böyle mucizevi bir şey, uygulaması hiç zahmetsiz ve oldukça kolay.

Sivilcelerinizden kurtulduktan sonra etrafınızdaki insanlar size hayran kalacak ve sırrınızı merak edecektir. Onlara sivilceler için elma sirkesini anlatın. Sivilcelerden kurtulmanın böyle zahmetsiz ve böylesine ucuz bir yolu var. Kozmetik ürünlere ve kozmetik ürünlerin cildinizdeki yan etkilerine hiç gerek yok. Sivilceler için elma sirkesi kürlerinden birini uygulayarak sivilce sorununuza son verin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.