Sivilcelere Aknelere İyi Gelen Yiyecekler

Sivilcelerin, aknelerin, oluşmasını önlemek için çeşitli vitamin türündeki besinleri almada yarar var. Sivilcelere, aknelere, iyi gelen yiyecekler, dengeli beslenme için uzmanların önerdikleri gıdalardan pek farklı olmamaktadır. Sivilce, akne, ciltte en çok oluşan sorunlarda olduğu için çeşitli kozmetik bakım ve ürünleri, çeşitli maskeler denese de sivilce , akne , oluşumunu önlemez. Onun için ilk başta beslenmenize ve neler tüketilmesi gerektiğini öğrenmeniz gerek.

Sivilcelere Neler İyi Gelir?

SARIMSAK: Sarımsak her derde dava olduğu gibi zengin içeriği sayesinde cilde derinlik ve yaşlanmayı geciktirir. Sivilcelere aknelere de çok iyi gelir.

BALIK: Sağlıklı bir protein olan balık ayrıca da çinko bakımından zengin minerallere sahiptir. Bu çinko sayesince sivilceleri akneleri hafifletmeye yardımcı olmaktadır. Alabalık, ton balığı, somon gibi soğuk su balıklardan tüketebilirsiniz.

SARI VE TURUNCU MEYVELER: Sivilcelerin aknelerin baş düşmanı meyvelerdir. Meyveler vücuttaki kan hücrelerini temizleyerek hücrelerin daha kolay bölünmesini sağlayarak daha sağlıklı bir yaşam sürmemize yardımcı olmaktadır.

HAVUÇ: A vitamin içerdiği için bol miktarda tüketilmekte yarar var. Hem çok iyi bir sivilce akne ilacı hem de bağırsak temizleyicisidir. Havuç ayrıca da sinirler için gereken fosforu da sağlamaktadır.

ELMA: Cildi destekleyen E vitamini ve folik asit içerdiği için cildin berraklaşmasını sağlamaktadır. Sivilceler akneler için de birebirdir.

YEŞİL YAPRAKLI SEBZELER: Ispanak, brokoli ve kereviz gibi sebzeler yüksek oranda antioksidanlar ile cildin esnek kalmasını ve C vitamini yaraların ve sivilcelerin aknelerin iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

PANCAR: Pancarda oldukça C vitamini bulunmaktadır. Ayrıca da derideki kılcal damarların duvarlarını güçlendirmeye son derece yardımcı bir etkendir.

ESMER PİRİNÇ:  Yüksek oranda B vitamini ve protein içeren esmer pirinç, cildin vaktinden önce yaşlanmasını önlediği gibi hücresel metabolizma ve sindirime etkili bir şekilde yardımcı olan cildin yapısını destekler.

YOĞURT: Cilde parlaklık kazandırarak yoğurttaki faydalı laktobasiller, doğal florayı korumaya yardımcı olur.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top