Vipbakim

Yağlı Cilt Sorunları Nelerdir?

Yağlı Cilt Sorunları Nelerdir?

Günümüzde özellikle Yağlı cilt sorunları sıklıkla karşılaşılan bir cilt sorunu olmaktadır. İnsan cildinin kuru, yağlı ve normal olarak üç tipten oluşmaktadır. Yağlı cilt sorunları ve kuru cilt hastalıkları vücudumuzda yer alan yağ gözeneklerinin işlevleriyle ilgilidir. İdeal bir cilt için normal seviyede yağ salgısı gerekmektedir. Cildinizdeki yağ gözenekleri sebum isminde bir sabunsu sıvı salgılamaktadır.

Yağ gözeneklerinizin büyük olması, sizlerin yağlı bir cilde sahip olduğunuzu göstermektedir. Alın burun ve çene kısımlarında dikkat çeken bu durumlar siyah noktaların oluşmasını sağlamaktadır. Cildinize oldukça parlak bir görünüm kazandıran bu maddenin stresli dönemler ve ergenlik gibi sorunlardan meydana geldiği bilinmektedir.

Yağlı Cilt Sorunu Nasıl Yenilebilir?

Temizliğe önem verilmediğinde akne ve sivilce oluşumun hızlı bir şekilde gerçekleşmesi, yağlı ciltler için oldukça önemlidir. Aşırı derecede sıcak ortamlarda bulunmanız cildinizin sebum maddesini salgılamasını hızlandıracaktır.Bu nedenle dikkatli olmanız gerekmektedir. Kalitesiz makyaj malzemelerinin de kuru cilt hastalıklarına etkisi olduğu gibi yağlı ciltlerdeki gözeneklere zarar vermesi büyük sorunlara yol açmaktadır. Özellikle yağlı cilde sahip olan kadınların, makyaj ürünü seçimlerinde pudralı çeşitlerine yönelmesi faydalı olacaktır.

Cilt Tipinize Göre Bakım

Yağlı cilde sahip olanlar için kesinlikle cilt tipinize göre bakım uygulamanız gerektiğini söyleyebiliriz. Yanlış bakım ürünü, şampuan ve losyonlar sizleri hoş göstermek yerine oldukça geriye götürebilir. Yağlı cilde sahip insanlarda görülen ortak özellikler arasında, göğüs ve sırtta sıklıkla sivilce olması, gözle görünecek kadar geniş gözenekler, yüzde beliren siyah noktalar ve yüzdeki parlaklıktır.

Yağlı ciltlerin ergenlik döneminde başlaması ve uzun süre rahatsız etmesinin yanında 40 yaşlarında genellik sona erdiğini belirtebiliriz. Cildinizin yağlı olduğu konusunda sorularınız var ise bunun temel nedeni genleriniz olmaktadır. Sadece genlerden alınmış bir özelliktir diye bir anlam çıkarmanız ise doğru olmayacaktır.

Cilt Yağlarından Kurtulma

Özellikle Yağlı cilt sorunları yaşayan insanların cilt yağlarından tamamen kurtulmasa da bunu minimum dereceye indirebileceğinizi söyleyebiliriz. Cilt sorunlarında en fazla görülen yağlı cilt sorunlarında pek çok çözüm mümkündür. Doğal maskeler, kil maskeleri ve salatalık maskesi benzeri uygulamaların yanında cildinize uygun temizleyiciler kullanmanız bu sorunu yenme konusunda önemli bir adım olacaktır. Temizlik esnasında alkolsüz ürünler kullanmaya ve ph değerlerine bakmanız, dikkat etmeniz gerekiyor.

Cilt tipinizin uygunluğu doğrultusunda çözüm önerileri için bir uzmana danışmanız mümkündür. Yağ sorunlarının hemen arkasından beliren, akne, sivilce ve siyah noktaların giderilmesi için sağlık uzmanlarıyla görüşebilir, çözüm ve uygulamalar hakkında bilgi sağlayabilirsiniz. Bir çözüm arıyorsanız eğer doğal ve bitkisel bakım ürünleri de bu noktada oldukça önemlidir. Doğal maskelerin ne denli güçlü bir etkiyle çözüm olabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Sorunun büyümemesi için cildinizin bakımlarını aksatmamalı ve bu doğrultuda bilinçli çözüm yollarıyla cildinizdeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.