Vipbakim

Yazın Yapılan 7 Büyük Cilt Bakım Hatası

Yazın Yapılan 7 Büyük Cilt Bakım Hatası

Yazın gelmesiyle birlikte tereddütlerimiz de en hat safhada oluyor. Özellikle de bizleri bir korku sarıyor diyebiliriz. Acaba yazın neleri yanlış yapıyoruz veya nerede yanlış yapıyoruz derken; en büyük yanlışı cilt bakımı üzerinde yaptığımız görebiliyoruz. Yazın yapılan 7 büyük cilt bakım hatası nelerdir? Aynı zamanda bunları belki de sizlerde yapıyorsunuz, o halde okuyalım neleri yanlış yaptığımızı görelim.

Yazın Yapılan Cilt Bakım Hataları

Korumasız Güneşe Çıkmak

En büyük hatalardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Hassas bir cilde sahipseniz bir de; en büyük hatayı yapıyorsunuz diyebiliriz. Yazın güneş lekeleri ile baş etmek oldukça zordur ve bunun üstesinden gelmek de bir o kadar zorlayıcı bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır. O halde kolay olan yöntemi uygulamalı, güneş kremi kullanmalısınız.

Kremi Yanlış Uygulamak

Güneş kremini günde sadece bir kere uygulayıp mı çıkıyorsunuz? Eğer bu soruya verdiğiniz cevap evet ise; yapılan hatalardan birisini, siz de yapıyorsunuz demektir. Uzmanlara göre güneş kremini her 2 saatte bir uygulamak gerekmektedir.

Güneş Gözlüğü Takmamak

Farklı göz hastalıklarından dolayı meydana gelecek olan sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Önlem almak adına ise güneş gözlüğü ile dışarıya çıkmalısınız. Aldığınız veya kullandığınız güneş gözlükleri ise; yeteri kadar kaliteli olmalıdır.

Tüylerinizi Aldıktan Hemen Sonra Havuza Girmek

Cildiniz hassas bir cilt ise; en büyük hatalardan birisine göz göre göre gidiyorsunuz demektir. Tüylerinizi aldıktan hemen sonra klorlu havuza girmek, hem cildinizi tahriş edecektir hem de bu tahriş yüzünden farklı lekeler meydana gelecektir. Bu bakımdan dolayı aldıktan 1-2 saat sonra girmenizi öneririz.

Nemsiz Kalmak

Yazı su içmek, bizlere verilen bir velinimet kıvamındadır. Her ne kadar kendimizi kimi zaman zorluyor olsak bile; vücudumuz bir süreden sonra dirençsiz kalarak, farklı reaksiyonlar gösterebilir. Bu yüzden yeteri kadar su içmeli ve nem dengesini korumalısınız.

Topukları İhmal Etmeyin

Parmak arası giyilen zamanlarda topuklar neredeyse tamamen unutulmaktadır. Havuzdan ve denizden çıktıktan sonra, topuklarınıza gereken özeni göstermelisiniz.

Böcek/Sinek Isırıklarını Kaşımak

Yaz, belki de cildimize en zarar veren mevsimlerden birisidir. Sineklerin yoğun olduğu bu zamanlar, hemen o yerleri kaşımak isteyebiliriz. Ama bunu yapmak, cildinizde izler bırakabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.