Vipbakim

Yüzdeki Sivilce Nasıl Geçer

Yüzdeki Sivilce Nasıl Geçer

Sivilcelerden kurtulmak için sivilcelerin neden oluştuğu ve nasıl giderileceği konusunda bilgi sahibi olmak gerekir. Cildin yüz, sırt ve göğüs bölgesinde daha sık rastlanan sivilceler, gözeneklerin tıkanması yada sebum salgısının artması nedeniyle oluşabilmektedir.

Sivilce tedavisinde cilt temizliği dikkat etmeniz gereken en önemli faktördür. Kir ve yağ nedeniyle kapanan gözenekler siyah nokta ve sivilce oluşumuna sebebiyet verir. Ergenlik döneminde, hamilelik ve adet günlerinde hormonsal değişimler nedeniyle sivilceler oluşabilir.

Yüzdeki Sivilcelere Çözüm

Sivilcelerden kurtulmak için yüzünüzü her zaman temiz tutmalısınız. Sirke ile cilt temizleme uygulaması yapmak kısa bir süre içinde sivilcelerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır. Limon suyu da sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılan malzemelerden biridir. Lavanta ve kekik suyunun da sivilceler üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Yüzünüzdeki sivilcelerden kurtulmanızı sağlayacak olan bitkisel maske tariflerini düzenli olarak kullanmalısınız. Sivilce nasıl geçer sayfamızda daha fazla bitkisel tarif ve sivilce tedavisi için öneriler bulabilirsiniz.

Sivilceler İçin Bitkisel Maske Tarifleri

Sivilceleri Kurutan Doğal Tarif

  • 1 limon suyu
  • 3 aspirin
  • 1 yemek kaşığı pastane mayası
  • 1 çay kaşığı kabartma tozu

Aspirinleri havanda dövüp toz haline getirin ve diğer malzemelerle birlikte karıştırın. Gece yatmadan önce bu maskeyi cildinize sürüp 15 dakika bekleyin ve ardından cildinizi temizleyin. Maskeyi cildinize uygularken göz çevresine sürmemeye özen gösterin. 4 gün boyunca üst üste uygulayın ve sonrasında 1 hafta ara verip ilerleyen dönemlerde haftada 1 kere uygulayın.

Sivilceler İçin Tonik

  • Yarım limon suyu
  • 2 fincan su
  • 1 yemek kaşığı yeşil çay

Kaynamış suyun içine yeşil çayı ilave edip 10 dakika demlenmesi için bekleyin. Ardından limon suyunu ilave ederek hazır hale getirin. Her gece yatmadan önce tonik olarak kullanabilirsiniz.

Karbonatlı Sivilce Maskesi

  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı karbonat
  • 3 çay kaşığı su

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve macun kıvamı tutturun. Cıvık olması halinde biraz daha karbonat ekleyebilirsiniz. Cildinize karışımı sürüp 10 dakika bekletin ve ardından cildinizi temizleyin. 10 günde 1 tekrarlayabilirsiniz. Maskeyi cildinize sürdüğünüzde yanma hissi oluşturduysa zaman kaybetmeden hemen yıkayıp temizleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.