Vipbakim

Astım Çocuklarda Neden Olur?

Astım Çocuklarda Neden Olur?

Her sorunun bir cevabını buluyoruz ama kimi sorularda maalesef kimi zaman tıkanabiliyoruz. Mesela çocukların hastalıkları konusu, en çok göze batan konulardan birisi olarak karşımıza çıkmaya başlamıştır. Bunun sonucunda ise; çocukların bağışıklık sisteminin henüz gelişmediği ve kolaylıkla her ortama girip çıktığı için yine kolay bir şekilde hasta olduklarını görebiliyoruz. Bu düzeyde ise aklımıza belki de son zamanların en kritik sorularından birisi geliyor; astım çocuklarda neden olur? Bu sorunun cevabını hepimiz oldukça fazla merak ediyoruz ve aynı zamanda da bu nedenlere bağlı olarak nasıl düzelmesi gerektiğini gözden geçiriyoruz.

Astımın Belirtileri Nelerdir?

Sizlerde sürekli olarak hışırtılı bir ses tonuna sahipseniz ve aynı zamanda sürekli tekrar edilen bir öksürük hakimse; bilin ki astımın belirtilerini çekmeye başladınız demektir. Astımın en belirtili özelliklerinden birisi ise; hareket halinde olunduğu zaman nefes nefese kalınılması ve ardından nefesinin tıkanmasıdır. Böyle bir durumda iseniz astım olma ihtimaliniz oldukça yüksek olacaktır.

Çocuklarda Astım Belirtileri

  • Sigara olsun veya boya gibi kokular olsun, bu gibi kokulara karşı olan aşırı hassasiyet
  • Göğüste oluşan ve nefes alırken; aşırı hışırtılı olunması ve bunun duyulması
  • Sık ve sürekli bir şekilde öksürük nöbeti geçirilmesi
  • Nefes sıkışmalarının sürekli olarak tekrar edilmesi
  • Hareketin artması halinde oluşan nefes daralması
  • Aynı zamanda oluşan nefes darlığı süresince; alınan ilaçlar karşılığında rahatlama hissi
  • Öksürük olan insanların, öksürüklerinin mevsime göre değişiyor olması

Bu Öksürük Başka Bir Öksürüktür

Astımın en net özelliği nedir diye sorulduğu zaman; karşımıza öksürük çıkıyor. Astım denildiği zaman öksürük başta geliyor. Uykuya daldıktan 1-2 saat sonra özellikle de öksürük nüksediyor ise; muhakkak doktora görünmeniz gerekecektir. Aynı zamanda öksürük devamında balgam ise çok sıkıntılı bir şekilde çözülür.

Astımın Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavi oldukça kolay bir şekilde devam etmektedir. Sebep olan durumlardan çocuklarınızı korumalısınız, her ne kadar oldukça komik bir tedavi türü gibi gözüküyor olsa bile; bilmelisiniz ki bu tedavi bakımından en önemli süreçtir. Bir diğer tedavi yöntemi ise aşı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sayede iyileşme oranı oldukça yüksektir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.