Vipbakim

Burun Tıkanıklığı Çocuğun Huyunu Değiştiriyor

Burun Tıkanıklığı Çocuğun Huyunu Değiştiriyor

Çocuklar, her zaman için aynı huy çerçevesinde hareket etmezler. Elbette zaman içerisinde sürekli değişen bir dönemleri bulunmaktadır ama ne varsa bu dönemler oldukça sıkıntılı geçmektedir. Özellikle çocukların hasta oldukları dönemler; huy değişimleri bakımından en önemli ve aynı zamanda en sıkıntılı dönemlerden birisidir. Huy değişimi neyi etkiliyor ya da ne bakımdan bir huy değişimi meydana geliyor; buna değineceğiz. Ama sizlerin de bildiği gibi burun tıkanıklığı çocuğun huyunu değiştiriyor ve zaman içerisinde neredeyse bambaşka bir insan ve bambaşka bir çocuk haline gelmesine neden oluyor.

Öğrenme Güçlüğü Sebebi

Hayatlarımız nefes almaktan ve aynı zaman 5 duyu organımızı kullanmaktan ibarettir. Ama yeri geldiği zaman bu organlarımız kimi işlevlerini gerçekleştiremez ve gerçekleştiremediği gibi de bizler oldukça fazla rahatsız etmekle meşgul eder. Burun tıkanıklığı sadece fiziksel bir şekilde bizleri etkilemez. Aynı zamanda beyinsel olarak da bizleri zarara uğratmaktadır. Burnumuz tıkandığı zaman düşüncelerimiz yavaşlar ve düşünceleri hareket etmede büyük zorluklar çekebiliriz. Bu da haliyle öğrenme güçlüğü çekmemize neden olacaktır.

En Çok Görülen Nedeni Geniz Eti

Geniz eti sıkıntısı nefes alma konusunda oldukça sıkıntılıdır. Eğer sizlerin de böyle bir nefes darlığınız var ise; geniz etinden olabilir veya çocuklarınız var ise buna bağlı olarak sıkıntı çekiyor olabilirler. Gerektiği takdirde bu geniz eti alınabilir. Eğer çok büyük ise böyle bir yönteme gidebilirsiniz.

Öğrenme Güçlüğünün Nedeni Olabilir

Bakıldığı zaman her ne kadar bizler farkına olmuyor olsak bile; burun tıkanıklığı bizlerin nefes almasına engel olacaktır. Bu hem fiziksel açıdan bizleri rahatsız ediyor olsa da; özellikle de ders çalışırken veya genel anlamda çalışırken; aklımız sürekli olarak oraya takılacaktır. Acaba ne zaman geçecek ya da nefes almaya çalışsam başkası rahatsız olur mu gibi düşünceler bizleri çerçeveleyecektir. En büyük problemlerden birisi ise dikkat dağınıklığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Var olan durumlara odaklanamama ve aynı zamanda bu durumdan kurtulmaya çalışırken çok daha fazla batma gidi bir durum ortaya çıkabilmektedir. Bu da bir çocuğu huyunu en kolay yoldan etkileyebilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.