Vipbakim

Çocuklara Verilen Her İlacı 2 Kere Düşünün

Çocuklara Verilen Her İlacı 2 Kere Düşünün

İlaç kullanmak her zaman için doğru bir seçenek mi, elbette değil. Kamu spotu olarak sunulan reklamlarda da gördüğümüz kadarıyla her ilacı en az 2 kere düşünülüp kullanılması gerekmektedir. Lakin bunlar bizim için geçerli değildir; aynı zamanda çocuklarımız içinde geçerli bir durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çocuklara verilen her ilacı 2 kere düşünün ve ondan sonra verin. Grip oldukları zaman özellikle de; hiç düşünmeden verilen ilaçlarda çocukları oldukça fazla zorlamaktadır ve bünyelerini daha çok hasta düşürmektedir. O halde neden 2 kere düşünmemiz gerektiğine bakalım.

Öncelikli Şikayet Boğaz Ağrısı

Ateşimizin çıkması ve aynı zamanda vücut direncimizin çok daha aza inmesiyle birlikte gribin ilk aşamalarını yaşamış olarak sayıyoruz. Lakin bu gibi zamanlarda karşımıza çıkan bir durum var ki; gereksiz ve bilinçsiz şekilde kullanılan ilaçlardır.

Bu ilaçlar doğrultusunda var olan hastalık virüsleri çok daha sıkı bir şekilde vücudumuza tutunur ve bu bağlamda vücudumuzdan atılması uzun sürecektir. Bakıldığı zaman; eğer erişkinlerde bu kadar sıkı sıkıya tutunan virüsler bulunduysa; aynı şekilde çocuklarda çok daha fazlası da olabilecektir. Hatta 8 yaşından altında ki çocuklar çok daha çabuk ateş alır ve hastalığın 3. ve 4. günlerinde hastalık nüksetmeye başlar.

Soğuk Algınlığı İçin Bol Sıvı

İlaç kullanmak her ne kadar anlık olarak bize cazip geliyor olsa bile; o kadar yanlıştır ki. En azından hastalığın nüksetmeye başladığı ilk zamanlarda, ilk saatlerde mümkün olduğu kadar sıvı tüketimi artmalıdır.

Gerek su olsun gerek ise de hastalıklara karşı savaşan ve C vitamini açısından fazla olan meyveler ve besinler olsun bunların tüketimine özen göstermemiz gerekecektir. Bu sayede hem gereksiz ilaç kullanımından kaçınmış olarak bulacağız kendimizi hem de belki de çok daha hızlı bir sürede iyileşmiş olacağız.

Çinkoda Kullanılabilir

Süt ve bal karışımı, çocukların en sevdiği karışım olarak karşımıza çıkarken; aynı zamanda da hastalık ve çinko açısından da oldukça etkilidir. Hastalığın ilk 24 saatinde takviye olarak vereceğiniz süt ve bal karışımı sayesinde hastalıktan çok daha kısa sürede ve çok daha sağlam bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.