Vipbakim

Kanserli Çocuk Bakımı Nasıl Olmalı?

Kanserli Çocuk Bakımı Nasıl Olmalı?

Bir kanser teşhisi her yaşta rahatsız edicidir, ancak hasta çocukken daha da rahatsızlık vermektedir. Her türlü kanser aynı şekilde ilerlemekte ve hücreler kontrolden çıkmaktadır.  Çocuğunuza yeni kanser teşhisi konmuş veya tedaviden sonra iyi kalmaya çalışıyor olsanız da, ihtiyacınız olan cevapları bulmanıza yardımcı olabiliriz.

Çocukluk Çağı Kanserinin Tedavisi

Çocuk kanserleri her zaman yetişkin kanserler gibi tedavi edilmez. Pediatrik onkoloji, kanserli çocukların bakımına odaklanan bir tıp uzmanıdır. Bu uzmanlığın var olduğunu ve birçok çocukluk kanseri için etkili tedavilerin bulunduğunu bilmek önemlidir.

Tedavi Türleri

Birçok kanser tedavisi türü vardır. Bir kanserli çocuğun aldığı tedavi türleri, kanser türüne ve ne kadar ileri olduğuna bağlıdır. Genel tedaviler şunlardır: ameliyat, kemoterapi, radyasyon terapisi, immünoterapi ve kök hücre naklidir.

Klinik Denemeler

Hastalar için yeni tedavilerin yaygın olarak yapılabilmesi için önce, klinik araştırmalarda (araştırma çalışmaları) incelenmeli ve hastalığın tedavisinde etkili olduğu bulunmuştur. Kanserli çocuklar için yapılan klinik çalışmalar genellikle standart olarak kabul edilen terapiyle potansiyel olarak daha iyi terapiyi karşılaştırmak üzere tasarlanmıştır. Çocukluk çağındaki kanserler için iyileştirici tedavilerin belirlenmesinde kaydedilen ilerlemelerin çoğu klinik çalışmalarda elde edilmiştir.

Tedavi Etkileri

Çocuklar kanser tedavisi sırasında, tedavinin tamamlanmasından sonra ve kanserden kurtulanlar arasında benzersiz sorunlarla karşı karşıyalardır. Örneğin, daha yoğun tedaviler alabilir, kanser ve onun tedavileri yetişkin vücuttan büyümekte olan vücut üzerinde farklı etkilere sahiptir ve yetişkinlerde semptomları kontrol eden ilaçlara farklı şekilde tepki verebilirler.

Kanserli Çocukların Tedavi Edildiği Yerler

Kanserli çocuklar genellikle kanserli çocukların tedavisinde uzmanlaşmış bir hastane veya bir özel kliniklerde tedavi edilir. Çoğu çocuk kanseri merkezi, 20 yaşına kadar olan hastaları tedavi etmektedir.

kanserli çocuk bakımı

Bu merkezlerdeki doktorlar ve diğer sağlık uzmanları, çocuklara eksiksiz bakım sağlamak için özel eğitim ve uzmanlığa sahiptir. Bir çocuk kanseri merkezindeki uzmanlar birincil bakım doktorları, pediyatrik tıbbi onkologlar / hematologlar, pediyatrik cerrahi uzmanları, radyasyon onkologları, rehabilitasyon uzmanları, çocuk hekimi uzmanları, sosyal hizmet uzmanları ve psikologlar gibi birçok alanda çocuklara tedavi sağlamaktadır. Bu merkezlerde, çocuklarda meydana gelen çoğu kanser türü için klinik araştırmalar mevcuttur.

Kanserle Baş Etme

Bir çocuğun kanser teşhisine güçlü kalmanın yollarını bulmak ailenin her bireyi için zorlayıcıdır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.