Vipbakim

Evde Dişlerinizi Beyazlatmanın Yolları

Evde Dişlerinizi Beyazlatmanın Yolları

Güzellik dıştan içe doğru gelişen bir bütündür. Saç ve cilt bakımınıza bir de güzel bir gülüş eklendiğinde işte o zaman bütün neredeyse tamamlanmış olur. Güzel bir gülüş de elbette sağlıklı ve beyaz dişler ile sağlanır. Sağlıklı dişler için düzenli şekilde günde en az 2 kez diş fırçalamak şart. Ancak diş macunları istediğimiz beyaz etkiyi oluşturmakta yeterli olmayabilir. Her ne kadar diş beyazlatıcı macunlar üretilmiş olsa da bu macunların uzun süreli kullanımının etkileri hakkında şimdilik bir fikrimiz yok. Bu macunları sık kullanmanın uzun gelecekte dişlerimize nasıl zarar verebileceği henüz bilinmiyor.

Diş beyazlatmak için çeşitli teknikler de aynı belirsizliği koruyor. Bu teknikleri kullanan diş doktorları bile dıştan yapılan müdahaleleri pek tavsiye etmiyor. Diş minesine zarar veren ve uzun vadede faydadan çok zarar getirecek olan bu uygulamalar yerine evde doğal şekilde hem de oldukça zahmetsiz biçimde dişlerinizi beyazlayabilirsiniz. Doğada her zaman vücudunuz için bir çözüm vardır. Önemli olan onu görmek ve alışkanlık haline getirerek uygulamaya koymaktır.

Market Alışveriş Listenizi Güncelleyin

Marketlerde bulabileceğiniz pek çok gıda ürünü diş sağlığı ve beyazlığı için kullanılmaya müsait. Alışveriş listenizi güncelleyerek her markette bulabileceğiniz bu gıda maddeleri ile doğallıktan uzak kalmadan dişlerinizi beyazlatmanız mümkün. Örneğin çilek ve muz; çilek yüksek oranda antioksidan içeren bir meyvedir. Bu özelliği sayesinde orta boy büyüklüğündeki bir çileği ezip püre haline getirerek ondan faydalanabilirsiniz. Püre kıvamına getirdiğiniz çileği haftada bir kez fırçanız yardımı ile dişlerinize macun gibi sürüp sonra ağzınızı çalkalayın.

Bu işlemi birkaç hafta yaptığınızda faydasını göreceksiniz. Ya da her muz yediğinizde muzun iç kabuğunu dişlerinize sürebilirsiniz. Bunun üstüne dişinizi fırçalamadan bir süre beklerseniz etkisi artacaktır. Meyvelerin dışında ada çayı da diş beyazlatmada adeta mucize etki yaratacak bir üründür. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra ağzınızı ada çayı ile çalkalayarak temizleyebilirsiniz. Ya da bir tatlı kaşığı ada çayını 2 tatlı kaşığı karbonat ile karıştırarak fırça yardımıyla dişlerinize sürebilirsiniz. Bu işlemi de haftada 1-2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Gliserin İle Hem Çürüklere Hem Lekelere Engel Olun

Gliserin, karbonattan sonra ağız içinde oluşan bakterilere karşı etki bir silahtır. Birkaç damla gliserini fırçanıza damlatıp dişlerinizi normal macun ile fırçalayarak hem diş çürüklerini engellemiş olursunuz hem de dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olmuş olursunuz. Bu işlemi sık sık uygulayarak günlük bir rutin haline getirebilirsiniz. Gliserin sürdüğünüz fırçayı diğer fırçanızdan ayrı tutarak gliserinli olanı gün aşırı kullanmak faydalı olacaktır. Bakterileri yok etme özelliğine de sahip gliserinin yumuşak ve hafif dokusunu dişlerinizde hissetmezsiniz ama yarattığı etkiyi birkaç haftada kolaylıkla görürsünüz. Dışarıda yapılacak uygulamalar ile dişlerinize zarar vermeden sağlığınızı ve diş beyazlığınızı sağlamanız mümkün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.