6 Günde 3 Kilo Verin! İşte Mucizevi Makarna Diyeti

Makarna Diyeti Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yapılan makarna diyetinin kilo vermenize yardımcı olması için tüketilen diğer yiyeceklere dikkat edilmelidir. Makarnayı yağsız bir şekilde hazırlanmasına ve kalori oranı yüksek olan soslardan oluşmamasına dikkat ederek tüketmeliyiz. Makarna diyeti yaparken diyeti yapan kişi makarnayı istediği şekilde tüketebileceğini düşünmemelidir. Diyet listesine uyulmalıdır. Makarna diyeti yaparken spor yapılmalı ve bol suda tüketilmelidir.

Püf Noktaları

Makarna diyetinde amaç gün içerisinde tüm öğünlerin toplamında 1200 kaloriyi aşmamaktır. Bu diyeti yaparken düşük kaloriye sahip soslardan faydalanmak mümkün bunun yanında az bir miktarda ton balığı da makarna üzerine dökülebilir. Salata tüketmekte bu diyetin önemli unsurlarındandır. İki hafta uygulanabilecek makarna diyeti isteğinize göre uzatmanızda mümkün. Bu diyet ile vücudunuzun ihtiyacı olan karbonhidratı yetecek kadar alırsınız. Hem tok tutacak hem de kilo vermenize yardımcı olacak bu diyet oldukça etkili. Makarna Diyeti Menü Listesi

Menü listesi

İlk gün; sabah kahvaltısında üstüne margarin veya tereyağı sürülü iki tane ince dilimlenmiş ekmek, iki tane mandalina, bir fincan şekersiz çay ya da kahve. Öğlen yemeği; 1 tabak yağsız makarna ve 1 kâse yağsız yeşil salata. Akşam yemeği; bir kâse havuç salatası, yarım tavuk.

İkinci gün; sabah kahvaltısında yine ilk günkü gibi üzerine yağ sürülmüş iki adet ince dilimlenmiş ekmek, 2 adet mandalina tercihe göre çay ya da kahve. Öğlen yemeği; bu öğün de yine ilk gün ile aynı. Akşam yemeği; bir kâse yağsız limonlu tercihe göre sirkeli salata, yarım tavuk.

Üçüncü gün; sabah kahvaltısı; iki adet ince dilimlenmiş ekmeğin üzerine tereyağı ya da margarin. 2 adet mandalina isteğe göre çay ya da kahve. Öğlen yemeği yine diğer günlerdeki öğlen öğünü ile aynıdır. Akşam yemeği; 10 tane kıymadan yapılmış az yağlı ızgara köfte, yanında ekmek kullanılmayacak.

Dördüncü gün; sabah kahvaltısı; diğer günler ile aynı şekilde yapılacak. Öğlen yemeği; bir kâse salata yağsız olacak. Bir tabak yağsız haşlamış makarna. Akşam yemeği üçüncü günün akşam yemeği menüsü ile aynıdır.

Beşinci gün; kahvaltıda ince dilimlenmiş iki dilim ekmek üzerine margarin veya tereyağı sürülmüş şekilde, iki tane mandalina tercihe göre çay ya da kahve. Akşam yemeği; bir kase yağsız salata 3 adet biftek.

Altıncı gün; sabah kahvaltısı; iki adet ince dilimlenmiş ekmek, 2 tane mandalina, isteğe göre çay ya da kahve. Öğlen yemeği; 1 kase salata yağsız olacak, bir tabak haşlanmış yağsız makarna. Akşam yemeği; 3 tane biftek bir kase yağsız salata.

Birinci hafta; sabah kahvaltısı diğer günlerde olduğu gibidir. Öğlen yemeği; yalnızca istediğiniz meyvelerden yarım kilo tüketeceksiniz. Akşam yemeği; 3 adet balık, 1 kase yağsız salata.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top