Vipbakim

Bir Ayda Kilo Vermenin Yolları

255
Bir Ayda Kilo Vermenin Yolları

Bir ay içinde kilo vermek göz korkutucu bir görev gibi görünebilir, ancak sıkı çalışabilir ve odaklanmış olabilirsiniz. Bunun için besleyici bir diyet ve düzenli egzersiz yoluyla sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Bir ayda kilo vermek için, her gün kaç kalori yediğinizin 500 kalori düşüğünü tüketin, böylece sağlıklı bir tempoda haftada 1-2 kilo kaybedersiniz. Diyetlerinizde düşük yağ, et, yumurta, baklagiller ve yapraklı yeşillikler gibi besleyici gıdaları yiyin. Soda, şekerleme ve tatlılar gibi sağlıksız, şekerli gıdaları kesinlikle az tüketin ve her gün 8 bardak su içmeyi deneyin. İncelemecimizden kilo vermeye ilişkin daha fazla ipucu için, hangi egzersizleri yapmanız gerektiğini aşağıdaki gibi ilerleyin!

Bir Hedef Belirleyin

Gerçekçi bir ağırlık veya sağlık hedefi ayarlamak, kilo verme planınıza mükemmel bir başlangıç ​​olacaktır. Bir ay boyunca izlemek ve çalışmak için size bir şeyler verir. Ne kadar kilo vermek istediğinizi, ne zaman diliminde ve sağlık hedeflerini düşünün. Bir ay içinde ne kadar ağırlık ve ne kadar hedef ağırlık almak istediğinize karar verin. Sağlıklı bir oran genellikle haftada 1-2 kilo olarak kabul edilir. Bu ne anlama geliyor? Genellikle, ayda 4 ila 8 kilo kadar kaybedebilirsiniz. Bu miktardan daha fazlasını kaybetme hedefi belirlemek genelde gerçekçi değildir.

Ölçümlerinizi Yapın

Ölçüm almak ilerlemenizi takip etmenin en etkili yoludur. Aynı zamanda, diyet ve egzersiz programınızın etkili olup olmadığı hakkında bilgi sağlayabilir. Kendinizi tartmak düzenli ilerlemenizi izlemek için kolay bir yoldur. Ölçekte haftada 1-2 kere başlayın ve zamanla kilonuzu takip edin. Muhtemelen ayınızdaki ilk haftalık veya iki aylık dönemde en fazla kilo vermeyi göreceksiniz.

bir ayda kilo verme

Bir Günlük Başlat

Bir günlük, kilo kaybetme konusunda harika bir araçtır. Kilo kaybına hazırlanmanıza, kilo kaybı sırasında sizi motive etmenize ve kilonuzu korumaya devam etmenize yardımcı olmak için bunu kullanabilirsiniz. Başlangıçta, günlüğünüzdeki kilo verme veya sağlık hedeflerinizle ilgili notları not edinin. Kaybetmek istediğiniz ağırlık miktarını ve ilerlemenizi nasıl izleyeceğinizi yazın. Ayrıca diyetinizin veya yaşam biçiminizin hangi yönlerini değiştirmek istediğinizi not edinebilirsiniz. Örneğin, gazlı içecekleri kesmek, aktivitenizi artırmak veya daha fazla meyve ve sebze yemek isteyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.