Vipbakim

Çikolata Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo

236
Çikolata Diyeti İle 7 Günde 7 Kilo

Evet yanlış duymadınız çikolata diyeti. Nasıl olur demeyin uzmanlar tarafından da onaylanan bu diyet ile gerçekten kilo verenler mevcut. Ancak bu diyetin de elbet birtakım kuralları var. Bu kurallara riayet etmeniz halinde çikolata ile zayıflamak hiç de zor olmayacak. İşte sizlere bu diyetin nasıl yapıldığı ile ilgili kurallar.

Bitter ve Katıksız Çikolata

Bu diyet sırasında kullanacağınız çikolatanın bitter olması ve aynı zamanda da katkısız olması gerekiyor. Bununla birlikte günlük tüketim miktarınız da 100 gramı geçmeyecek. Ayrıca yoğun çikolata alacak olmanız nedeniyle de su içmeyi ihmal etmemeniz gerekiyor. Bu kapsamda vücut ağırlığınız ile doğru orantılı olarak su tüketmelisiniz. Bu kapsamda kilo başına 30 ml uzmanlar tarafından önerilen bir rakamdır. Örneğin 70 kilo iseniz 70×30=2100 ml yani 2 litre 100 mililitre su tüketmelisiniz.

Diyet Nasıl Yapılacak?

100 gramlık çikolata bir seferde tüketilmemelidir. Bu çikolatayı 3 ya da 4 parçaya bölerek ayarlayacağınız aralıklarla tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra diyet esnasında tüketeceğiniz bir ürün daha bulunmaktadır o da salata. Bu iki ürün dışında 7 gün boyunca başka hiçbir şey yemeyeceğinizi sizlere söylemek isteriz.

Ancak salata tüketiminde sınırlarınızı zorlayabilirsiniz. İçeriğine istediğiniz sebzeleri koyabilir ve dilediğiniz miktarda yiyebilirsiniz.

Salata İçerisinde Neler Olmalı

Salatayı akşam yemeği yerine tüketeceksiniz. Dolayısıyla çikolata tüketimlerinizi buna göre ayarlamanızı tavsiye ederiz. salata içerisinde ise salatalık, domates, lahana, havuç, maydanoz, dere otu vb. sebzelerden dilediğinizi kullanabilirsiniz. Bu salatayı doyana kadar yiyebilirsiniz bunda herhangi bir sakınca yoktur.

Çikolata diyeti nasıl yapılır sorusuna yukarıda kısa ve öz bir şekilde cevap verdik. Unutmayın ki bu diyet içerisinde başka hiçbir şey tüketmeyeceksiniz. Dolayısıyla biraz da olsa sabrınızı zorlayacak olsa da 7 günün sonunda vermiş olduğunuz 7 kilo ile birlikte yüzünüzdeki mutluluk her şeye değecektir. Sizler de son derece basit ve etkili olan bu diyete evinizde kendi başınıza ya da sevdiklerinizle birlikte başlayabilir ve 7 günün sonundaki değişimi hayretle ve hayranlıkla izleyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.