Vipbakim

Detoks Etkisi Yapan Gıdalar

295
Detoks Etkisi Yapan Gıdalar

Detoks diyetleri, katı yiyeceklerden çok az miktarda izin verir, son yıllarda popüler hale gelmiştir. Bununla birlikte, reklamı yapılan sistemde toksinleri temizlediklerine dair bir kanıt bulunmamaktadır. Hızlı kilo vermeye neden olurken, metabolizmayı da düşürürler, böylece uzun vadede muhtemelen tekrar ağırlığı alırsınız. Detoks diyetleri hamile kadınlar, kronik kalp hastalığı veya böbrek hastalığı veya bağışıklığı zayıf olan insanlar için tehlikeli olabilir. Bununla birlikte, bazı insanlar için diyetlerini daha sağlıklı bir şekilde tekrar başlatmanın iyi bir yolu olmuştur.

Bir Meyve Suyu Diyeti Deneyin

Meyve suyu diyetleri, detoks programlarının en popüler tiplerinden biridir. İçme suyu, sert gıdalar tüketiminizi sınırlarken bile besin maddelerini almanızı sağlar. Bir meyve suyu diyetinin amacı, çok çeşitli besin maddelerini tüketmektir. Çok çeşitli meyve ve sebzeleri içeren meyve suyu tariflerini araştırdığınızdan emin olun.

Bir meyve suyu diyetinde protein gibi bazı önemli besin maddeleri almayacaksınız. Üç günden fazla saf bir meyve sularında kalmayı bırakmalısınız. Meyveler yüksek şeker içeriğine sahip olduklarından, meyve suyu diyetleri kilo vermenin mükemmel bir yolu değildir. Ancak kısa bir meyve suyu diyeti, aksi halde kısa düşeceğiniz besin maddeleri almanıza yardımcı olabilir.

Sert Gıdalarla Detoks Deneyin

Diyetinizden işlenmiş ve sağlıksız gıdaları ortadan kaldırarak sizi detoks yapmayı iddia eden çeşitli diyetler vardır. Genellikle meyve suyu, protein ve çiğ meyve ve sebzeler gibi bazı sert gıdaları tüketirler. Özellikle kas kütlesi korumak istiyorsanız, bu, bazen detoks yapmak istediğinizde en iyi seçenektir. Bu, daha fazla bütün gıdalar, protein ve besin maddeleri elde etmenizi sağlar.

detoks diyetleri

Katı Gıdaları Yavaş Yavaş Çiğneğin

Sisteminiz bir detoks sonrasında katı yiyeceklerle uğraşırken güçlük çekebilir. İlk birkaç gün boyunca sebze, çorba ve fıstıkların küçük bir bölümüne yapışır. Dört ya da beş gün sonra meyve, sonra balık, peynir ve yumurta gibi hafif proteinleri tüketin. Ne yerseniz yiyin yavaş yavaş çiğneyin. Detox diyetleri eleme diyeti olarak iki katına çıkar ve bu nedenle gıdaları yavaş yavaş yeniden uygulamaya koyarak avantajına getirin; böylece her gıdanın vücudunuzu nasıl etkilediğini belirleyebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.