Vipbakim

Diyet ve Egzersizi Nasıl Dengelenmeli

212
Diyet ve Egzersizi Nasıl Dengelenmeli

Sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin anahtarı, diyet ve egzersiz arasında bir denge bulma özelliğidir. Sağlıklı bir diyet, bol besin ve protein sağlar ve şeker, yağ ve kolestrolü sınırlar. Toplam zindelik için düzenli ve kapsamlı bir egzersiz rejimi sağlamak için size gerekli yakıtları verecektir. İşte diyet dengeleme ve egzersiz için bazı ipuçları.

Profesyonellerin Yardımlarını Seçin

Bir beslenme uzmanı, sağlık ihtiyaçlarınızı karşılayan bir diyet planı tasarlayabilir. Kişisel bir antrenör motive olacak ve vücudunuzun her yerine egzersiz yapmanıza yardımcı olacaktır. Bir diyetisyen, sizin için bir diyet planı tasarlarken mevcut herhangi bir sağlık koşulunu, yaşınızı ve kilosunu göz önüne alacaktır. Ayrıca hangi gıdalardan kaçınacağını ve şekeri, yağ ve kolesterolü nasıl sınırlayacağını öğretebilir.

Dengeli Bir Diyet İçin USDA Yönergelerine Uyun

Özel beslenme ihtiyaçlarınız değişebilirken, USDA Gıda Piramidi önerilen günlük miktarlarda tahıl, protein, süt, meyve ve sebze tüketmenin en iyi yoludur. Bu kademeli değişim, metabolizmanızı aktifleştirecek ve enerji seviyenizi günlük egzersiz için koruyacaktır.

Gün Boyunca Birkaç Küçük Yemek Yiyin

Antrenman öncesi ve sonrası yemek zamanlamaları yapın. Birkaç büyük yemek yerine gün boyunca 5 veya 6 küçük yemek yemek, metabolizmanızı gün boyunca uyarılır ve kilo vermenize yardımcı olur. Egzersiz yapmadan hemen önce karbonhidratlardan yüksek bir yemek, egzersiz yaparken enerji verir, protein yüksek gıdalar daha sonra yenilenmenize yardımcı olur.

sağlıklı diyet

Bolca Su İçin

Egzersizden sonra en az 1 saat olmak üzere günde en az 8 bardak su tüketin. Su sulu tutar, metabolizmayı arttırır ve hücre üretimini teşvik eder.

USDA’ya Göre Önerilen Günlük Kalori Alımını Yiyin

Bu, boyunuza, ağırlığınıza ve yaşınıza göre değişir. Yüksek kan şekeri veya kolesterol de bu sayıyı etkiliyor. Yemeklerin bölümlerini planlarken bu kalori limitini göz önünde bulundurun.

Sizin İçin Doğru Olan Bir Zamanda Çalışın

Sabahları vücudunuzu bir egzersizle uyarmak, metabolizmanızı bütün gün daha yüksek tutacaktır. Sabah egzersiz yapmıyorsanız, günün ardından dinlenmek için işten sonra egzersizi planlamayı deneyin. Vücudunuzun rahatlamasına ve dinlenmeye başlamasına izin vermek için yatmaya başlamadan önce en az 2 saat önce günlük egzersizi bitirin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.