Vipbakim

Diyetinizi Geliştirmek için 5 Seçenek

159
Diyetinizi Geliştirmek için 5 Seçenek

Bir sonraki şekerleme barını yemeden önce, bunun sağlığınızı iyileştirip iyileştirmeyeceğini düşünün. Çoğu genç ne yediğini ya da neyi yediklerine inanmazlar. Gençlik yılları, ne yediğinizi izlemek için en önemli zamandır.

Aç Değilken Yemeyin!

Sıkıntı ve depresyon, bir kişinin kilo almasına yol açacak şeyleri yemesine neden olabilir. Sıkıldıysanız, bir kitap okumayı, bir spor yapmayı veya arkadaşlarınızla konuşmayı deneyin. Bütün gün evdeyseniz mutfağınızdan kaçının. Görünürde yiyecek olmadığından veya istek duyacağından emin olun. Eğer aç olmadığınızda yiyecekleri çiğnemek veya çiğneme ihtiyacınız varsa, meyve veya sakız gibi düşük kalorili bir şey yiyin. Ne kadar aktif olduğunuza, bulunduğunuz yerde ne kadar sıcak olduğuna bağlı olarak günde en az 4-8 bardak su içirin. Açlığı bastırır, daha iyi hissetmenizi sağlar ve cildinizi parlatır! Eğer lezzet arzuluyorsanız, düşük kalorili, doğal meyve suyu içebilirsiniz.

Gıda Etiketlerini Kontrol Edin

Düşük kalorili ve karbonhidratlı gıdaları tüketin. Karbonhidratlar daha iyi düşünmenize yardımcı olabilir ve sinir sistemini güçlendirir ve yağ metabolizmasını güçlendirir. Karbonhidratlar kan şekerini de arttırır ve doymuş ve trans yağlar kilo almanıza neden olabilir. İçinde vitamin ve mineral bulunan gıdaları tüketebilirsiniz. Protein, elyaf ve demir sizin için en iyisi olabilir.

Daima İyi Ve Doyurucu Bir Kahvaltı

Kahvaltı atlamanın kilo vermenizi sağlayacak düşünmeyin! Aslında, kahvaltı yemek yeme metabolizmayı başlatır, bu da daha fazla kilo kaybına yol açar. Kahvaltı da konsantre olmaya ve gün boyunca daha az yemenize yardımcı olacaktır.

Büyük Miktarlarda Şeker Kullanmaktan Kaçının

Çikolata ve cipsin sabah ilk işlerinden kaçının. Bu konsantrasyonunuzu kaybetmenize neden olabilir ve okula konsantre olamayacaksınız ve baş ağrısı yaşayabilirsiniz.

diyet geliştirmek

Salata Yemeyi Ve Anne Babanızdan Onların Hazırlamasını İsteyin

Salata yemek için ailenizden yardım istemeyi veya bazı malzemeleri karıştırıp kendiniz yapın. Salatalar sağlıklıdır ve seçtiğiniz uygun soslar ile de tatlandırabilirsiniz. Az yağlı olanları kullanın ve rendelenmiş peynir, pastırma ve doğranmış yumurta gibi sağlıksız yağ ve kolesterol açısından yüksek olan ürünlerden kaçının.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.