Vipbakim

Doğal Olarak Vücudunuzu Detoks Etmenin En İyi Yolları

183
Doğal Olarak Vücudunuzu Detoks Etmenin En İyi Yolları

Detoksifikasyon veya detoks, vücuttan zehirli maddeleri uzaklaştırma işlemidir. Birkaç gün içinde tam bir detoks elde ettiğini iddia eden diyetler onlarca yıllarca sürmektedir ve birkaç yöntemi vardır. İşlenmiş gıdalardan kaçınarak büyük olasılıkla detoks diyetleri sırasında ve sonrasında daha odaklanmış ve enerjik hissetmek isteyen, insan vücudundaki toksik maddeleri bilimsel olarak kanıtlamıştır.

Meyve Detoksu Yapın

Meyve detoksları kendinizi aç bırakmadan çabucak mükemmel bir yöntemdir. Yeterli miktarda meyve elde etmek, enerji seviyenizi artırabilir, kilonuzu yönetebilir ve inme olasılığını azaltabilir. Farklı meyveleri yiyerek ya da yalnızca bir tür meyve yiyerek detoks yapabilirsiniz. En iyi sonucu elde etmek için, yediğinizden zevk aldığınız bir meyve seçin, böylece acı çektiğinizi hissetmeyin. Yalnızca meyve içeren bir diyette 7 gün geçmeyin. Portakal, mandalina, greyfurt, limon ve lime en yüksek detoks etkisine sahiptir. Onları kendi başına yiyebilir veya diğer meyvelerle birleştirebilirsiniz. Yine, yalnızca meyve içeren bir diyette 7 gün geçmeyin. Üzümlerde kanser ve şeker hastalığına karşı koruyucu ve potansiyel olarak kan pıhtılaşmasını önleyecek resveratrol bulunur. Ayrıca potasyum ve C vitamini için harika bir kaynaktır. 3-5 gün boyunca üzümden başka herhangi bir şey yemeyin.

Hızlı Bir Sıvı Yapın

2-3 gün boyunca sıvıdan (su, çay, meyve suyu, sebze suyu ve / veya protein sallarından) başka şey tüketmeyin. Sıvı diyetler, kalori alımını kısıtlayarak kilo vermeye başlamasına yardımcı olabilir ve vücudunuzu belli toksinleri temizlediğine inanılmaktadır ancak bu iddiayı desteklemek için kesin bir araştırma yapılmamaktadır. Vücudunuza uygun beslenmeyi sağlamak için sıvıya hızlı bir şekilde meyve veya sebze suları eklediğinizden emin olun. Amacınız kilo vermek ise, o zaman sıvının hızlı olması bittikten sonra yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekir, aksi halde tüm ağırlığı geri kazanırsınız.

Detoks

Sadece Sebze Ve Meyveleri 7 Gün Boyunca Yiyin

Meyve ve sebzeler, vitaminler, mineraller ve vücudunuzun sağlıklı kalması için gereken diğer besinleri içerir. Doğru besleyici maddelere sahip olduğunuzdan emin olmak için çeşitli ürün kombinasyonlarını yemeyi unutmayın.

Organik Olarak Yetiştirilen Ürünler Ve Et Tüketin

Geleneksel ürünler gübreler ve sentetik böcek ilaçları ile yetiştirilirken, organik ürünler doğal gübreler ve böcek ilacı ile yetiştirilmektedir. Organik etlerin geleneksel çiftliklerde hayvanlara beslenen çok daha az zararlı antibiyotik, büyüme hormonu ve ilacı vardır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.