Vipbakim

Düşük Kalorili Bir Diyet Nasıl Planlanır?

243
Düşük Kalorili Bir Diyet Nasıl Planlanır?

Kilo vermeye çalışan birçok kişi düşük kalorili bir diyetle bu amaca ulaşır. Belirli bir diyet tipini kullanıp kullanmamaya bakılmaksızın, kalori alımınızı azaltmanız veya günde tükettiğinizden daha fazla kalori yakmanız gerekmektedir. Düşük kalorili diyetinizde sağlıklı kalmak ve yetersiz beslenmemek için, kaç kalori yediğinizi grafik haline getirmeniz gerekir. Düşük kalorili bir diyet varken, yağlar, karbonhidratlar ve yağlar arasında bir denge kurmanız önemlidir.

Düşük Kalorili Diyetinize Başlamadan Önce Bir Doktora Görünün

Düşük kalorili bir diyetin sizin için doğru olduğundan emin olmanızı ve istenmeyen sağlık zorluklarından kaçınmanızı sağlar. Yüksek kolesterol veya yüksek tansiyondan endişe duymanız gerekip gerekmediğini doktorunuza özellikle sorun, çünkü bunlar diyetiniz olduğunuzda kaç kaloriyi rahatlıkla kesebileceğinize etki edebilir.

Aktivite Seviyenizi Ve Günlük Kalori Alım Miktarınızı Hesaplayın

Düşük kalorili bir diyetle kilo vermenin anahtarı, aldığınızdan daha fazla kalori yakmaktır. Çevrimiçi kalori hesaplayıcıları internet sitelerinde vardır. Bu, kaç kaloriyi kestiğinizi hesaplamak için kullanışlı araçlardır ve yaşam biçiminizi ve aktivite seviyenizi de hesaba katmanıza izin verir. Büyük bir çoğunlukla yerleşik bir yaşam tarzı yöneten bireyler, gün içinde daha aktif kişilerle kıyaslandığında nispeten az kalori yakarlar. Gün boyunca kilo vermek için diyetinizden daha az kaloriyi kesmeniz gerekecektir. Alternatif olarak, büyük ölçüde yerinde oturuyorsanız, diyetinizden daha fazla kalori kesmeniz gerekecektir.

Günlük Kalori Alımının% 15 -% 25 Kadarını Kesin

Mevcut kilonuzu korumak için şu anda kaç kalori yiyorsunuz – iyi bir kural geçerli kilonuzu alın ve 12 ile çarpın. Örneğin, 180 kiloluk bir adam, kilo vermek için günde yaklaşık 2,160 kalori (180 x 12 = 2,160) yemek zorunda kalacaktır. Düşük kalorili diyetinize başlamak için, bu kalorilerin% 15’ini kesin.

düşük kalorili diyet

Yediğiniz Yiyecekte Kalori Alımını Hesaplayın

Ambalajlı yiyecekler yediğinizde nispeten kolaydır çünkü etiketi okuyabilirsiniz. Kendi yemeklerinizi pişirirken, her öğünde yediğiniz kaloriyi hala belirlemeniz gerekse de, kaloriyi tahmin etmek daha karmaşık olabilir. Kullandığınız her bir katkı maddesindeki etiketleri kontrol edin ve bir yemekte kabaca hesaplamak için bunu kullanın. Kullandığınız her maddenin miktarını takip etmeniz ve toplam kalori sayısını takip etmeniz gerekecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.