Vipbakim

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

234
İsveç Diyeti Nasıl Yapılır?

İsveç diyeti  son dönemlerde popğler hale gelen dikkat çekici bir zayıflama yöntemi ve beslenme şeklidir. Doğru uygulama ile harekete de dikkat ederek diyet başarısı alabilirsiniz.

İsveç Diyeti Nasıl Yapılır ?

İsveç diyeti  nasıl yapıldığına gelince 13 gün devam ettirilen ve biraz zorlayıcı bir diyettir.  Hızlı şekilde kilo verdirmesi hedeflenen diyetle beraber 5-6 kilo verilebilir. Ancak daha fazlasını vermek sağlıksız olduğu için  diyeti çok fazla zorlamamak da gerekmektedir. Özellikle de hareket ediyorsanız, spor varsa enerji ve kas kaybı ayarlamasını iyi yapmak gerekir. Bunun dışında bir öneri olarak 35 yaştan daha fazla kişilerin ve sağlık sorunu olan kişilerin diyete başlanması önerilmiyor. Diyetin kurallarına gelince

  • Çay, kahve ya da meşrubat içilmemelidir
  • Günde 2 litre su içilmesi gerekir.
  • Diyet 13 günden fazla devam ettirilmemelidir. En az 6 günde bırakmak gerekir.
  • Yeniden yapmaya karar verilirse 3 aydan kısa süre boşluk olmamalıdır.
  • Bazı günlerde öğlen ve akşam yemeklerinin yeri değişebilir.
  • İsveç diyeti  yaparken bazı besinlerin alternatifi vardır. Brokoli  bulunamazsa karnabahar tüketilebilir.
  • Yüksek kolesterolünüz varsa yumurta yerken sadece beyazını tüketmelisiniz.
  • Miktarı konusunda sıkıntı olmayan yağsız salata gibi yiyecekleri bolca tüketin
  • Ağır gelen diyet durumunda 6’ncı gün bittikten sonra 3 ay bekleyip yeniden yapın

İsveç Diyeti Örnek Öğün  

İsveç diyeti  örnek öğüne bakılırsa sabah 1 fincan kahve( içinde 1 kesme şeker olabilir)ve bir dilim ekmek, domates- salatalık gibi 1 tane takviye ve az bir miktar yağsız peynir. Öğle 1 porsiyon haşlanmış ıspanak, 1 domates ve2 katı yumurta, akşam da 200 gram biftek, yeşil salata (içerisinde limon ve çok az zeytinyağı olabilir)bu öğünler devam edildiği sürece  benzer şekilde değiştirilerek tüketilebilir.  Eğer kan şekerinizde düşme ve beklenmeyen halsizlik durumları olursa diyeti bırakınız ve içeriğini değiştiriniz. En sağlıklı diyet yapma yolunun diyetisyenle kontrollü olduğunu da unutmamak gerekmektedir. Kilo verdiren diyet  çeşitleri çok fazla olsa  da en uygun diyet sizin yapınıza uyandır. Diyetin sabit herkese uyan formu yoktur.  Sadece bazı yiyecekler aynı şekilde kilo aldırır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.