Vipbakim

Simit Kaç Kalori?

60
Simit Kaç Kalori?

Simit’in kalorisi: Simit veya diğer adı ile gevrekten vazgeçemeyenler için üzücü bir haberimiz var. 1 adet gevrekte bulunan kalori miktarı 350’dir. Simidin içerisinde bulunan ve sadece 9 gram olan susamın bile tek başına 55 kalori olduğunu biliyor musunuz?

Düşük Kalorili Simit için Ne Yapmalı?

Sokaklarda satılan simidin kalori oranı dükkanda satılan simidin kalori oranından biraz düşük. Yani dışarıdaki bir tezgahtan aldığınız simitin kalori miktarı 250 – 300 arasında değişiklik gösterir. Simit saraylarındaki simitlere hiç yaklaşmayın bile bu dükkanlarda satılan simitler 50 gram üzerinden yapılır ve yaklaşık 450 kalori almanızı sağlar. Simitin yanına alternatif olarak birde krem peynir tercih ediyorsanız ( 21 gramlı ) 35 kalori daha sabah kahvaltınıza ekleyin.

Simit’in Kalorisini Etkileyen Faktörler

Simit’in içerisinde bulunan susam, un, yaş maya, toz şeker, sıvı yağ, tuz ve süt simidin kalorisinin oldukça yüksek olmasını sağlıyor. Bazı yerlerde simit yapımında katı yağda kullanılması tercih ediliyor bu simitin kalorisinin yukarıda yazılanlara oranla biraz daha yüksek olduğunu gösteriyor.

Simitin Kalorisi Zayıflamak İsteyenleri Vuruyor

Dışarıda bir yerde simit ve krem peynir yemeği tercih ettiğinizde evde yiyebileceğiniz 1 tavada pişmiş yumurta ve 4 dilim beyaz ekmeğe eş değer. Bu açıdan evde hazırladığınız bir kahvaltı ile daha az kalori alarak beslenebilirsiniz.

Zayıflamak için uğraşıyor ve bir simitten bir şey olmaz diyenlerdenseniz bu bilgilerden sonra tekrar düşünün. Beslenme listenize simiti eklediğinizde öğle ve akşam yemeklerini salata ile geçirmek zorunda kalacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.