Vipbakim

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali Su Nasıl Yapılır?

Alkali su: Beslenme ve diyet uzmanlarının son zamanlarda sıkça bahsettiği alkali su vücudun asit dengesini koruyarak sağlığımızı etkiliyor. Yapılan araştırmalar yeterli olmasa da birçok uzman bu konuda kitaplar çıkarmış, televizyonlarda bu konunun öneminden bahsetmişlerdir. Bilimsel bir gerçeklik hala olmasa da alkali su kemik direncini ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Alkali Suyu Yapmak için Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle evde kullandığınız suyun değerinizi bilmeniz şart. Bunun için bazı bilinen markaların Ph değerlerini sizlerle paylaşıyoruz.

  • Pınar su: 7.8 Ph
  • Erikli su: 7.5 Ph
  • Hamidiye su: 6.96 Ph
  • Abant su: 7.47 Ph
  • Damla su: 7.73 Ph

İçtiğiniz suyun Ph değeri 7’nin üzerinde olması gerekiyor. Saf sularda bu değer 8 ve 9 olarak geçiyor. Ayrıca alkali suyun faydaları başlıklı konumuzdan ne işe yaradığını ve faydalarını öğrenebilirsiniz.

Limonla Alkali Su Nasıl Yapılır?

Aniyonik yüklü olan limon suda çözünerek eksi bir şekilde iyon oluşturur ve içildiğinde alkali hale dönüşür. Asit dengeleyici olan limonun alkali olması sizi şaşırtmamalı.

  • Su ( 1 sürahi )
  • Limon ( 1 tane )

Hazırlanışı: İyi suyun içine 1 limonu kabukları ile birlikte dilimleyerek ekleyin. Geceden hazırladığınız limonlu suyunuzu oda sıcaklığında bekletip 12 saat sonunda rahatlıkla içebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken limonu sıkmadan dilimleyerek eklemeniz.

Karbonatla Alkali Su Nasıl Yapılır?

Karbonat, Alkali içeriği yüksek bir besindir fakat eczanelerden temin edebileceğiniz ingiliz karbonatı daha etkilidir.

  • Su ( 1 litre )
  • Karbonat ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Suyun içerisine karbonatı ekleyip şişeyi iyice karıştırın. Karbonatın şişede eridiğini gördüğünüzde suyunuzu rahatlıkla 1 gün boyunca içebilirsiniz. Sağlık sorunu yaşıyor veya karbonat alımınız yüksek ise doktora danışmadan uygulamanız tavsiye edilmez.

Ph Damlaları (Alkali Suyun Alternatifi)

Alkali su damlaları olarak da bilinen Ph damlalarını eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz fakat oldukça yüklü bir parayla satılan bu damlalar aylık kullanımlar olarak satılıyor.

Evdeki çeşmeden su tüketiyor ve Ph dengesi hakkında fikriniz yok ise bunun için eczanelerden Ph ölçer satın alabilir ya da sudan örnek alarak laboratuara götürerek test ettirebilirsiniz.

Alkali Su Yeterli Mi?

Alkali su vücudun asit dengesini korumakta başarılı olsa da birçok alkali olmayan gıda tüketerek bu dengeyi bozuyorsunuz. Sadece alkali su ile tabiî ki olmaz aynı zamanda alkali beslenme ile desteklenmesi gerekir. Bu sayede vücudunuz aldığı vitaminlerin daha kolay emilimini sağlar ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.