Cilt Beyazlatma Maskesi Evde Nasıl Yapılır?

Pek çok kadın cildiniz daha duru ve güzel gösterebilmek adına çeşitli peelinglere ve maskelere başvurmaktadır. Bugünlerde de en çok ihtiyaç duyulan maske türlerinden bir tanesi cilt beyazlatma maskesidir. Peki, cilt beyazlatabilmek için hangi maskelere ihtiyaç duyulmakta? Bununla alakalı sizleri bilgilendirecek, en faydalı olan maske türlerini de sizler için sunacağız.

Cilt beyazlatma maskesi için en çok önerilen maske türü pirinç maskesidir. Bu maskeyi kullanarak beyaz, duru, temiz ve berrak bir yüze sahip olabilirsiniz. Uzakdoğu da pek çok kadın tarafından kullanılan bu maske türü ile beraber sizler de istediğiniz yüz hatlarına sahip olabileceksiniz. Gelin, şimdi bu maskenin nasıl hazırlandığını hep birlikte inceleyelim.

Pirinç maskesi nasıl hazırlanır?

Pirinç maskesi için gerekli malzemeler şu şekildedir;

  • 1 avuç kadar pirinç unu,
  • 1 çay bardağı süt,
  • Karışımı yüze uygulamak adına fırça,
  • Tabak ve kaşık

Pirinç ununu tabağa ekleyin ve üzerine eleyerek, yavaş adımlar ile sütü koyun. Karıştırma işlemine maske kıvamına gelene kadar devam edin. İyice karıştırdıktan sonra fırça yardımı ile yüzünüze uygulayın ve maksimum 20-30 dakika kadar yüzünüzde bekletin. Daha sonra temiz bir su ile yüzünüzü yıkayın. Durulama işlemiş onucu eğer var ise pirinç toniği sürerek cildinizi daha berrak bir hale de dönüştürebilirsiniz. Haftada 2-3 kez kullanımı uygundur. 1 ay kadar düzenli kullandıktan sonra sizler de istediğiniz cilde kavuşabilir, kırışıklıklarınızı azaltabilir ve gözeneklerinizin gözle görülür seviye de temizlendiğini görebilirsiniz!

Önümüz yaz ve pek çok kadın bu tip maskelere ihtiyaç duyuyor. Yaza bomba gibi bir giriş yapmak ve parlak bir cilt ile yazı selamlamak adına mutlaka maskeleri aksatmadan kullanmak gerekmektedir. Bu nedenden dolayı da yüzyıllardır Asyalı kadınlar tarafından kullanılan pirinç maskesini sizlere öneriyoruz. Son 2 yıldır ülkemizde de fazlası ile yaygınlaşan bu maske türü, kolay hazırlanabilir yapısı ile beraber hanımların en çok ilgisini çeken maske türüdür. Bu maske uygulandıktan sonra mutlaka makyajları abartmamalı, hafif dokunuşlar ile makyajlar yapmalısınız. Aksi halde cilde zarar verme durumları da söz konusu olabilmektedir.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top