Vipbakim

Doğal Antibiyotik Olan Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Doğal Antibiyotik Olan Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

Sarımsak Çayı Kullanımı: Yapılan araştırmalar sonucunda sarımsak çayı ile zayıflamanın mümkün olduğu belirtilmiştir. Yemeklerden önce içeceğiniz sarımsak çayı ile ayda 2 – 3 kilo zayıflayabilirsiniz. Tabiki sadece sarımsak çayı ile iş bitmiyor biraz sabretmek gerekiyor birazda spor yapmak ayda hedeflediğiniz kilo oranına size ulaştırabilir.

Sarımsak Çayı Nedir?

Sarımsak ile hazırlanan ve vücuda oldukça faydalı çaylardan biri. Sarımsak çayı damar hastalıklarına, saç köklerinin canlanmasına, kalp hastalarına iyi geldiği gibi vücutta biriken toksinlerinde atılmasını sağlıyor. Oldukça kolay şekilde hazırlanan sarımsak çayının birçok faydası bulunuyor.

Sarımsak Çayı Nasıl Yapılır?

  • Bal ( 2 çay kaşığı )
  • Sarımsak ( 1 diş )
  • Su ( 1 bardak )
  • Limon ( 2 çay kaşığı )

Sarımsak Çayının Hazırlanışı: 1 diş sarımsağı soyun ve 1 su bardağı su ile cezveye koyup kaynatın. Kaynadıktan sonra karışımı kenarda soğuyana kadar bekletip ılıdığında içine limon ve balı 2 çay kaşığı olarak ekleyin. 1 kişilik hazırlanan karışımı 3 bardaklık olarak da 1 günlük halinde hazırlayabilirsiniz.  Taze olarak hazırlamak her zaman daha sağlıklı unutmayın.

Sarımsak Çayının Kullanımı: Her yemekten yarım saat önce aç karnına 1 bardak tüketmelisiniz. Günde 3 bardaktan fazla tüketilmesi önerilmemektedir.

Sarımsak Çayının Faydaları Neler?

  1. Sarımsak çayı kalbi güçlendirerek vücut dürencinizi arttırır.
  2. Zayıflamak için oldukça etkili olan sarımsak çayı doğal bir antibiyotiktir.
  3. Vücut şişkinliğini alır, vücudu rahatlatır ve sindirimin daha kolay olmasını sağlar.
  4. Mideyi rahatlatır ve faydalı canlıların çoğalmasında etkilidir.

Sarımsak Çayının Zararları Neler?

Sarımsak çayının bilinen hiçbir zararı yoktur. Diğer her besin gibi aşırısı zararlıdır. Zayıflamak isteyen bazı kişiler daha fazla tükettiklerinde daha etkili olacağını düşünmüşler ve mide sorunu yaşamışlardır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.