Vipbakim

Doğal Malzemeler ile Hazırlanan Şampuan Tarifleri

Doğal Malzemeler ile Hazırlanan Şampuan Tarifleri

Doğal malzemeler kullanımı ile evde kendinize özel şampuanlar hazırlayabilirsiniz. Doğal malzemeler ile hazırlanan şampuan tarifleri sayesinde kimyasal maddelerin saçlarınıza etki etmesinden kurtulabilirsiniz. Bu şampuanların tamamında doğal ürünler kullanılacağı için saçlarınıza hiçbir şekilde zarar vermeyecektir. İstediğiniz malzemelerin yer aldığı bir karışım hazırlayabilir ve bu karışımı düzenli olarak kullanabilirsiniz. Bu kullanım ile piyasadaki şampuanlara yüksek miktarlarda para ödemenize gerek kalmayacak.

Karbonat ve Elma Sirkesi ile Şampuan Hazırlayın

Karbonat ve elma sirkesi ile birlikte doğal malzemeler içeren bir şampuan hazırlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle bir tatlı kaşığı karbonatı bir miktar suyun içine katın ve karıştırın. Karbonat suyun içinde çözüldükten sonra karışımın içine birşey katmadan karışımı tüm saçınıza yedirin. Uçlardan saç diplerine kadar tüm karışımın saçlara uygulanması gerekir. Sonrasında karışım bir süre bekledikten sonra saçlarınızı ılık su ile durulayın. Sonraki aşamada ise saçlarınıza elma sirkesi sürün. Bunun için iki üç yemek kaşığı elma sirkesini saçlarınıza dökün ve masaj yapın. Daha sonrasında ılık su ile birlikte durulama yapabilirsiniz. Karışımın hazır hale gelmesi için bunları kullanmak yeterli olacaktır. Bu şekilde şampuan kullanımına gerek kalmayacak biçimde saçlarınız temizlenmiş olacaktır. Her duş esnasında bu karışımı saç kremi ile birlikte kullanabilirsiniz. Saç kremi kullanımı yapmasanız da saçlarınız temiz olacaktır.

Mısır Nişastası Kullanımı ile Şampuan Hazırlamak

Şampuan hazırlamak için kullanabileceğiniz ürünler arasında mısır nişastası da yer almaktadır. Mısır nişastası kullanımı için bir miktar suyun içine öncesinde bir yemek kaşığı olacak kadar karbonat ekleyin ve karıştırın. Karbonatın çözülmesini sağladıktan sonra karışımın içine mısır nişastası katın. Bu şekilde hazırlanan karışımı saçlarınızın tamamına uygulayın ve sonrasında saçlarınızı bu karışım ile birlikte temizleyin. Bu karışımı istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Maddi açıdan rahatlık sağlatacak bu ürün saçlarınızın bakımını da üstlenecektir.

Limon ve Salatalık Mucizesi

Şampuan hazırlamak için limon ve salatalık da kullanabilirsiniz. Hazırlama aşamasında limonun kabuğunu soyun ve salatalığı yıkayın. Sonra ikisini de robotun içine koyun ve püre haline getirin. Daha sonrasında püre haline gelen karışımı tekrardan krem kıvamına gelene kadar çırpın ve bir şişe içine koyun. Doğal malzemelerden hazırlanan şampuan bu şekilde hazır hale gelecektir. Her banyoda bu şampuanı kullanabilirsiniz. Saçlarınız çok daha parlak olacak ve çabuk uzayacaktır.

Avokado ile Şampuan Hazırlayın

Saçlarınızın yağlı olmasından şikayetçi iseniz o zaman buna uygun bir şampuan hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Kullanım için avokadoyu püre haline getirin. Sonra içine bir miktar karbonat ve saf su ekleyin.Tüm karışımı karıştırın ve kullanıma hazır hale getirdikten sonra saçlarınıza uygulayın. Yağlı saçlardan bu şampuan sayesinde kurtulabilirsiniz. Doğal malzemeler ile hazırlanan şampuan tarifleri bu şekillerde kullanılabilir tariflerden meydana gelmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.