Vipbakim

Etkisi Kanıtlanmış Tüy Dökücü Bitkiler

Etkisi Kanıtlanmış Tüy Dökücü Bitkiler

Günümüzde başta kadınlar olmak üzere yüzde ve vücudun çeşitli bölgelerinde istenmeyen tüyle görülebilmektedir. Hatta bu durum çeşitli hormonel etki ve beslenme gibi faktörlerle daha da artış gösterebilmektedir. Bu sebeple insanlar bunu engellemek ve bu tüylerin etkisi azaltmak için çok çeşitli ürün ve ilaçlar kullanmaktadır.

Doğal olmayan birçok yöntem kısa vadede faydalı gibi görünse de uzun vadede tüylerin kalınlaşmasına ve sayısal anlamda daha çok çıkmasına sebep olabilmektedir. Tüy dökücü bitkiler bu anlamda hem sağlıklı hem uzun vadeli hem de doğal bir fayda sağlamaktadır.

En Etkili Tüy Dökücü Bitkiler

Günümüzde birçok bitkinin tüy dökücü etkisi bulunmaktadır. Tüy dökücü bitkiler arasında sağladığı fayda ve etki anlamında oldukça etkilileri bulunmaktadır. Bu bitkiler belirli periyotlarda kullanıldığında istenmeyen tüyler konusunda kesin çözüm sağlamaktadır.

Sarımsak Kürü: Soğan iyice rendelenmelidir, çıkan su ise bir kaseye alınmalıdır. Daha sonra bir sarımsak rendeleyerek işleme devam edilmektedir. Rendelediğiniz sarımsağı sulandırarak; soğan suyunun içine ilave edilmeli ve bir süre özdeşleşmesi için karıştırılmalıdır. Elde edilen kürü ağda yapılan bölgeye iyice sürülmelidir. Soğanın etkisi kılları tamamen bitirme amaçlıdır. Her işlemden sonra uygulayabilirsiniz. Uygulanan yerde 1 saat bekletilmesi uygundur.

Limon Kürü: Uygulaması son derece kolay olan bu kür oldukça başarılı bir sonuç vermektedir. Öncelikle bir limon sıkılır ve 2 çay kaşığı tuzla karıştırılır. Pamukla istenmeyen tüylerin oldukları noktaya iyice yedirilir. Bu kür ne kadar fazla kalırsa o derece etkili olacaktır. En iyi sonuç için en az 4 defa uygulanması gereklidir.

Portakal Kürü: Portakal soyulduktan sonra, kabuk kısmı mutfak robotundan geçirilir. Krem tarzı olan kabuk kısma; bir yemek kaşığı kadar zeytinyağı eklenir. Bu yöntemde elde edilen karışım yağılan ağdadan sonra kullanılmaktadır. Bir saat bekletildikten sonra yıkanır. Portakal ve limon gibi meyveler asit içerdiği için; kıl köklerini yakmak suretiyle etkisini azaltmaktadır.

Hayıt Tohumu Kürü: 200 gram hayıt tohumunu 3 barda su ile beraber kaynatılması gerekmektedir. Ve bir saat demlenmelidir. Günde bir bardak olmak üzere bir hafta ara vermende içilmelidir. Daha sonra 2 hafta ara verildikten sonra tekrar aynı uygulama tekrarlanmalıdır.

Tüy dökücü bitkiler düzenli ve tarif edilen şekilde kullanıldığında çok büyük oranda istenmeyen tüylerde azalma ve daha ileri aşamasında çıkması da azaltmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.