Evde Diş Minelerini Güçlendiren Doğal Diş Macunu Nasıl Yapılır? İşte Tarifi

Diş Macunu nasıl yapılır; Daha sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olmak istemezmisiniz? Evde hazırlayabileceğiniz bitkisel karışımlarla evde diş macunu  hazırlayarak kullanabilirsiniz. Hem doğal hemde ağız kokusu giderici ve ferahlatıcı diş macunu tariflerini hazırlamak çok kolay.

 

Beyazlatıcı Diş Macunu Yapımı

Malzemeler

2 yemek kaşığı bitkisel gliserin, – 1 tatlı kaşığı öğütülmüş kaya tuzu, – 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ( çilek sirkesi de olabilir ), – 3 damla ıtır yağı ( uçucu ), – 2 çorba kaşığı karbonat.

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri cam bir kavanoza koyup güzelce karıştırın. Her diş fırçalama esnasında kullanabilirsiniz. Çileğin ve karbonatın doğal özelliğidir beyazlatma.

 

Ağız Kokusunu Gideren Diş Macunu Tarifi

Malzemeler

3 çorba kaşığı nane yağı, – 1 yemek kaşığı bitkisel gliserin, – 3 damla İngiliz nanesi yağı ( uçucu )

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri cam bir kase de karıştırın ve spreyli şişeye aktarın. Fırçalamanız yaptıktan sonra bu spreyle ağzınızı çalkalayın.

 

Doğal Diş Macunu

Malzemeler

2 – 3 damla limon suyu, – Yoğurt, – Karbonat, – Misvak tozu

Hazırlanışı: Tüm malzemeleri cam bir kapta güzelce karıştırın. Sabah akşam kullanıldığında dişleriniz bembeyaz olacaktır.

 

Evde Ferahlatıcı Diş Macunu Yapımı

Malzemeler

10 damla lavanta yağı yada nane yağı, – 1 çorba kaşığı deniz tuzu, – Çeyrek çay kaşığı portakal yağı, – 1 çorba kaşığı zeytinyağı, – 4 çorba kaşığı karbonat, – 3 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı

Hazırlanışı: Cam bir kapta bütün malzemeleri tahta bir kaşıkla karıştırın suyu kıvamında olmalı fazla olduğun da karbonat ve tuzu arttırılabilir. Katıda olmamalı. Yağlı bir his uyandırsa da dişler fırçalandıktan sonra ferahlatıcı bir his bırakır.

 

Doğal Diş Macunu Yapımı

Malzemeler

Çeyrek çay kaşığı tuz, – 1 tatlı kaşığı gliserin, – 15 damla nane esansı, – 2 tatlı kaşığı karbonat

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri bir kavanoza koyup karıştırın. Dişlerinizi her gün fırçaladığınızda normallerde farkı olmadığını göreceksiniz. Hazırladığınız macunun ağzı kapalı olmalı.

 

Ağız Kokusu İçin Diş Macunu

Malzemeler

1 çay bardağı zeytinyağı, – 3 çorba kaşığı deniz ya da himalaya tuzu, – 3 çorba kaşığı muz kabuklarının toz hali

Hazırlanışı: Kuruttuğunuz muz kabuklarını un ufak edin ve bir kaba koyun. Diğer malzemeleri de tuzu ve zeytinyağını ilave ederek diş macununuzu hazırlayın. Ağız kokusunu gideren bu ürün yaralarınıza ve ağız içi aftlara da çok iyi gelmektedir.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top