Vipbakim

Evde Yapabileceğiniz Kırışıklık Giderici Krem Tarifi

Evde Yapabileceğiniz Kırışıklık Giderici Krem Tarifi

Yaş ilerledikçe göz çevresinde ve mimiklerde görülmeye başlayan kırışıklıklar da birçok kişinin en büyük derdidir. Bu durum için çok ciddi paralar ödemenize gerek olmadan evde yapabileceğiniz kırışıklık kremi tarifleri ile daha uzun süre genç görünebilirsiniz.

Kırışıklıkların giderilmesi için cildin kollajen yapısının uyarılması ile mümkün olmaktadır. Piyasadaki çoğu kırışıklık kreminde birçok kimyasal bulunmaktadır. Bu kimyasalların cilde zarar verdiği bilinen bir gerçektir. Hem pahalı hem de yararlı olan bitkisel ürünler aslında daha ekonomik elde edilmektedir. Bu yüzde evde kendi çabalarınızda birçok krem yapabilirsiniz.

Kırışıklıklar genelde yağlı ciltlerde görülmez. Kuru ciltlerde çok sık görülen kırışıklıklar, kimyasal ürünler kullanıldığında daha kötü bir hal alabilir ve cildiniz buna olumsuz tepki gösterebilir.

Evde Yapılabilecek Kırışıklık Kremi İçin Gerekli Malzemeler

Evde yapacağınız kırışıklık kremi için gerekli olan malzemeler her yerde bulabileceğiniz ve güvenle cilt tipinize uygun şekilde etki gösterecek olan tamamı doğal olan ürünlerdir. Öncelikle malzemelerinizi hazırlayarak, daha sonra nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Gıda için dahi tercih edilen Hindistan cevizi yağı son dönemde en çok tercih edilen yap çeşitleri arasındadır. Hoş kokusu ve cildi mükemmelleştiren özellikleri sayesinde bu madde çok sık kullanılır hale gelmiştir. Evde hazırlanan kırışıklık kremi tarifi temelinde bulunan Hindistan cevizi kreminize hoş bir koku da verecek.

Balmumu

Hindistan cevizi yağınızın kıvamını tutturmak için tercih edeceğiniz balmumu, kremin çabuk erimemesi için gereklidir. Birçok makyaj malzemesinde balmumu kullanılmaktadır.

Kuşburnu Yağı

Antioksidan ve yaşlanma karşıtı özelliği ile oldukça sık tercih edilen kuşburnu yağı, özellikle ince çizgilerin görünümünü ciddi ölçüde azaltmaktadır. Cilt hücrelerinin yaşlanmasını da ciddi ölçüde önlemektedir.

E Vitamini

Cildinizin ihtiyacı olan E vitamini daha genç ve diri görünmeniz için eczanelerden temin edebileceğiniz bir üründür.

Kokulu Yağ Çeşitleri

Krem kokusu için gül, lavanta gibi kokular tercih edebilirsiniz. Bu tamamen sizin kişisel beğeninize göre tercih edilmektedir.

Ev Yapımı Kırışıklık Kremi Hazırlanışı

Hindistan cevizi yağı ve balmumunu cam bir kasede eritin. Daha sonra içine 5 ml ölçüsünde diğer malzemeleri de ekleyin. İşte size ev yapımı kırışıklık kremi tarifi!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.