Vipbakim

Kabartma Tozu ile Güzellik Önerileri

Kabartma Tozu ile Güzellik Önerileri

Kabartma tozu her evde bulunan bir üründür. Kabartma tozu mutfakta kullandığımız bir üründür ve hamur kabartmak için kullanılır. Kabartma tozunun birçok farklı markası bulunmaktadır. Bunlardan iyi bir marka kabartma tozu satın alabilir ve güzellik rutinleriniz esnasında kullanım yapabilirsiniz. Kabartma tozu birçok güzellik ürünü içinde kullanılan bazen ise tek başına yeterli olan bir üründür.

Bu mucizevi ürünü birçok farklı bakım rutini içinde kullanabilirsiniz. Kabartma tozu ile güzellik önerileri ile uygun fiyatlara bakım ürünleri hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Güzellik rutininize ekleyeceğiniz bu ürün sizlere birçok alanda yardımcı olacak bir madde olacaktır. Kabartma tozunu nerelerde kullanabileceğinizi yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Kabartma Tozunun Kullanım Alanları

Kabartma tozunu günlük rutinleriniz içinde kullanabilirsiniz. Kabartma tozu birçok derde devadır. İlk olarak deodorantlara para vermek yerine kabartma tozu kullanımı yapabilirsiniz. Kabartma tozunu bir miktar su ile karıştırın ve sonrasında koltuk altlarınıza günlük olarak sürün. Küçük lekeleri de önleyen bu ürün kötü kokuyu kısa süre içinde engelleyecek ve kalıcı bir etki yapacaktır.

Bu şekilde gün boyu güzel bir kokuya sahip olabilirsiniz. Bununla birlikte kabartma tozunun kullanım alanlarından birisi ise şampuan olarak kullanımıdır. Kuru şampuan etkisi yaratan bu ürünü saçlarınıza dökün ve sonrasında tarak ile tarayın. Şampuan olarak oldukça etkili bir ürün olan kabartma tozunu saçınızın yağına göre ayarlayabilirsiniz.

Temiz Dişler İçin Kabartma Tozu Kullanımı

Temiz dişlere sahip olmak için de ucuz bir ürün olan kabartma tozunu kullanabilirsiniz. Dişlerde kullanım sağlamak için bir miktar kabartma tozunu bir kaç damla su, 5 damla hidrojen peroksid ile karıştırın ve sonrasında bu karışımı dişlerinize sürün. 6 dakika boyunca bu şekilde bekleyin ve sonrasında dişlerinizi su ile temizleyin. Bu işlemin haftada bir kere yapılması beyaz dişlere sahip olmanızda etkili olacaktır.

Kabartma tozunun kullanım alanlarından birisi de cilt üzerindedir. Cildinizde bulunan siyah noktalardan kabartma tozu kullanımı ile birlikte kısa süre içinde kurtulabilirsiniz. Bunun için 1 su bardağı su ve 1 çay bardağı kabartma tozu gereklidir. Bu iki ürünü karıştırın ve sonrasında bu karışımı cildinize sürün. Bir süre beklemeniz ve bu karışımı haftada bir kere kullanmanız etkili olacaktır.

Kabartma Tozu ile Ölü Derilerden Kurtulun

Kabartma tozu kullanım ile cildinizde bulunan ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Bunun için kabartma tozu ile suyu karıştırın, cildinize sürün, bir süre bekleyin ve sonrasında durulama yapın. Bu işlem sayesinde ölü deriler yok olacaktır. Bunun yanı sıra derilerinizi yumuşatmak için de kabartma tozu kullanımı yapabilirsiniz. Bu işlem için kabartma tozu ile suyu karıştırın, hamur kıvamına gelince cildinize sürün ve bir süre bekleyin. Kabartma tozu ile güzellik önerileri ile cildiniz daha yumuşak hale gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.