Kışın İçilebilecek Detoks Tarifleri

Vücudumuzun özelliklerinden biri de soğuk havalarda toksin artışının fazla oluşudur ve bu değişmez bir kuraldır. Kışın özellikle soğuktan daha çabuk virüs kapar ve vücudumuz dirençsiz kalarak hastalıklar çoğalır. Aynı zamanda kışın hareketsizlikten de vücudumuz yağ depolamaya başlar.Yaz için daha zayıf görünebilmenin hazırlığı kıştan başlamalı ve doğru diyet ve detoks uygulamaları kışın hazırlık olarak yapılmalı ve vücudun toksinleri atmasına yardımcı olunmalıdır.

Sonbaharda başlayan toksin artışı kışa doğru iyiden iyiye kendisini hissettirir. Normal şartlarda 6 ayda bir detoks uygulanması gerekir. Doğal detoks tarifleri ile vücudunuzda biriken toksinleri atabilir ve rahatlayabilirsiniz. Kışın İçilebilecek Detoks Tarifleri ile biriken toksinleri atabilir ve daha sağlıklı kış geçirebiliriz.

Evde Yapılabilecek Detoks Suları,

Hindistan Cevizli Detoks Suyu için malzemeler; 3 tane taze kereviz sapıi 1 tane salatalık, 1 limon, Az lahana, 2 dilim rezene ve taze zencefil kökü bütün malzemeleri katı meyve sıkacağında sıkılarak içine taze Hindistan cevizini de ekleyecek ve bir gece bekletilen detoks suyunu sonra tüketebilirsiniz.

Nane Limon Detoks Suyu hazırlamak için 1 tane limon, 1 litre su, 10 tane taze nane yaprağı ve 1 tane salatalıkla hazırlanacak kış içeceği tarifimizde kapaklı bir şişe içine dilimlediğiniz malzemelerle şişenin kapağını kapatarak bir gece beklettikten sonra bir kerede değil gün içinde bitireceksiniz.

Kışın İçilebilecek Detoks Tarifleri içinde bulunan oldukça etkili bir diğer tarifimizde zencefilli salatalıklı detoks suyu tarifi hazırlıyoruz. Bunun için malzemelerimiz; 1 tane salatalık, 3 santim kadar zencefil kökünü alıyoruz.

Yarım demet maydanoz, 1 tutam pul biber, yarım limon ve birkaç tane buz koyarak hazırlıyoruz. Tarif için salatalığı doğrayacak ve maydanozu ince ince kıyacak ve tüm malzemeleri blendardan geçirdikten sonra içine limonun suyunu sıkarak pul biberi de ekleyerek kapalı bir kapta bir gece beklettikten sonra içebileceğiniz karışımı hazırlamış oluyorsunuz.

Bağışıklık Artırıcı Detoks Suyu Nasıl Hazırlanır?

Sapıyla birlikte kullanacağımız bir tane yeşil elma ve kabuğunu soyduğunuz portakal ve 1 tane sap kereviz, 1 tane limon ve 3 tane orta boylarda lahana yaprağı, bi tane büyük boy havuç malzemelerimizi hazırlıyoruz. Bütün malzemeleri katı meyve sıkacağında sıktıktan sonra kapalı bir kaptaoda sıcaklığında bekletiyor ve gün içinde tüketiyoruz.

Tariflerin hepsinde detoks sayesinde toksin atacak ve kışı hastalıklara karşı direnen bağışıklık sistemiyle korunarak geçireceksiniz. Her biri şifa kaynağı olan tariflerimizi uygulayarak detoksunuzu yapabilirsiniz.

Diyet yapmak isteyenler detoks tariflerini uyguladıktan sonra diyet programlarına başlaması daha doğru olacaktır.Sağlık için yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız her yıl iki üç defa detoks uygulamaları yaparak vücudunuzu ve cildinizi rahatlatabilirsiniz. Her bir tarif denenmiş ve etkili detoks yöntemleridir ve içiminin acı olduğunu düşünüyorsanız bir tatlı kaşığı bal ilavesiyle tatlandırabilirsiniz.

  Bunlarda İlginizi Çekebilir 


Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll to Top