Vipbakim

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Yazın gelmesiyle birlikte, sivrisineklerde baş göstermeye başladı. Bu sayede hem pencerelerimizi korumaya çalışıyoruz hem de kendimizi korumaya çalışıyoruz. Sivrisineklerin ısırıkları pek etki etmiyor olsa bile; bir süre sonra hem can sıkıcı olmaya başlıyor hem de kaşındırmak ile birlikte vücudumuzda çeşitli izler oluşmasına neden oluyor. O halde bakalım sivrisinek ısırığına ne iyi gelir, bakalım ki yazın zehir olmasını engelleyelim.

Sivrisinek Isırığına Ne İyi Gelir?

Sirke: Hakiki elma sirkesi, en etkili yöntemlerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Sivrisinek ısırığını hemen fark ettiğiniz anda o yere bir miktar sirke sürebilirsiniz. Eğer birden fazla ısırık var ise; bir kova suya, bir miktar sirke ilave ederek oluşan yerleri yıkayabilirsiniz.

Aloe Vera: Aloe bitkisi veya organik olan aloe vera suyunu direkt olarak uygulayabilirsiniz. Gerek rahatlatma etkisi verir gerek ise de sivilce izlerinin geçmesini sağlamaktadır.

Sabun: Sabun, bilmediğimiz bir maddedir, en azından sivrisinek ısırığı konusunda oldukça etkilidir. Sivrisinek olan bölgeye, direkt olarak kuru sabunu sürerseniz; bu sayede hem kızarıklıklardan hem de kaşıntıdan kurtulabilirsiniz. Daha sonrasında ise; bu bölgeyi iyice yıkamalısınız.

Kabartma Tozu ve Su: Su ve aynı zamanda kabartma tozunu karıştırın ve bir macun haline getirin. Karışımı elde ettikten sonra ise; kalın bir tabaka halinde ısırık olan yere uygulayın, bir miktar daha bekleyin ve ardından yıkayın.

Soğan: Soğan sadece göz yaşı oluşumuna değil; aynı zamanda da sivrisinek ısırıklarına da iyi gelmektedir. Bir soğanı ikiye bölün ve ısırık oluşan yere uygulayın, 1-2 dakika bekledikten sonra ise; ne ısırığın ne de şişliğin kalmadığını göreceksiniz.

Diş Macunu: Kısa sürede gerekli ferahlatma ile birlikte çok daha çabuk izlerin geçmesini sağlamaktadır. Direkt olarak ısırılan bölgeye uygulayabilirsiniz.

Hakiki Bal: Bal, sadece kızarıklıklara değil ve kaşıntıya değil; aynı zamanda oluşan enfeksiyon riskini de en aza indirgeyecektir.

Limon: Hakiki balında etkilerinde gösterildiği gibi; limon suyu da enfeksiyonların kalkmasını sağlayacaktır. Hem de aynı zamanda kaşıntıyı, şişliği ve diğer durumları da giderecektir.

Uçucu Yağlar: Bunlar dışında aktarlarda satılan ve kısa sürede uçan yağlarda, ısırıklarda etkili olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.