Vipbakim

Soğan İle Saç Uzatma Yöntemi

Soğan İle Saç Uzatma Yöntemi

Takıntılar, belki de kadınların hayatlarından çalan en büyük durumlar arasındadır. Zayıflamak uğruna yapılan diyetler, bakımlar uğruna verilen paralar ve güzelleşmek için yapılan her şey, bu durum arasına girmektedir. O halde bizlerde bu bakım türlerinden bir tanesine örnek verelim, bu da saç bakımından olsun. Saçları uzatmak oldukça sıkıntılı ve aynı zamanda zorlu bir süreçtir. Soğan ile saç uzatma yöntemi ise; herkesin bildiği yöntemlerden ve oldukça etkili yöntemlerden birisidir.

Soğan Suyu Saç Uzatıyor Mu?

Herkesin merak ettiği sorulardan birisi; soğan saç uzatıyor mudur? Bildiğiniz gibi sadece saç uzatmıyor, aynı zamanda saçlarda ki kepeklerin giderilmesine, saçların daha çok gürleşmesine ve saçlarda ki beyazların kaybolmasına katkı sağlar. Nasıl soğan suyu saç uzatıyor, bunu sırrı nedir diye baktığımız zamanda ise; soğanın içinde bulunduğu sülfür, saçların beslenmesine yardımcı olmaktadır. Hepimiz soğanı doğrarken, nasıl gözlerimizi yaşarttığını görürüz. İşte bu da soğanın içinde bulunduğu kükürtün etkisidir. Sadece soğan suyu değil; soğan ile yapılan kür sayesinde saç derinize masaj yapabilir ve saçların hızla uzamasını sağlayabiliriz. Soğan ile saç uzatma konusuna baktığımız zaman; farklı yöntemlerle karşımıza çıktığını görebiliyoruz.

Soğan İle Saç Uzatma

Yöntem 1

4 tane soğan alın ve kabuklarını doğrayıp sorun. Daha sorasında 1 litre su kaynatın ve bu suya 4 tane soğanı da atıp, 10 dakika boyunca kaynatın. Saçlarınızı bir kez yıkadıktan sonra; soğan suyu ile durulayın ve mümkün ise ertesi güne kadar bekletip, yıkayın. Kullananlara baktığımız zaman, kokusundan rahatsız olmadıklarını söylüyorlar; eğer siz rahatsız olursanız, 2 saat bekletip de yıkayabilirsiniz.

Yöntem 2

Bu yöntemi kullanmak istiyorsanız; 2 adet soğanı bir tencereye soyup, koyun. Daha sonrasında ise üzerine biraz geçecek kadar su ekleyin ve 6 dakika kadar bekletin. Saç diplerinize bu maskeyi uyguladıktan sonra; bir bone geçirerek, 2 saat kadar bekleyin ve daha sonrada durulayabilirsiniz. Saç diplerinize uygularken, masaj yapıyormuş gibi uygulamanız çok daha etkili olacaktır.

Yöntem 3

Bu karışımın içinde ise 1 yemek kaşığı bal bulunmaktadır. Bir bardak içerisinde soğan suyu ve balı karıştırdıktan sonra uygulayabilirsiniz. Saç diplerinize masaj yapın ve yarım saat sonra yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.