Vipbakim

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Doğal Yollar

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Doğal Yollar

Biz kadınlar için güzel olmak çoğu zaman ön plandadır. Yeri gelir o topuklu ayakkabılarla akşama kadar gezeriz, yeri gelir daracık elbise ile aç kalır yemek yemeyiz, yeri gelir saçımız bozulmasın diye 200 derece sıcaklıkta saç yaparken ellerimizi yakarız. Bazen de yeri gelir bıçak altına yatarız. Fakat bunların hepsini bir şey için, güzellik için yaparız. Güzelliğin bizim için ön planda olması demek sağlığımızdan önce güzelliğimizi düşünüyoruz demek. Tabi bunu yapmayanlarda var fakat çoğumuz güzellik için dönülmeyecek yollara giriyoruz.

Aslında bunların hiçbirine ihtiyacımız yok. Doğal yollarla da sabrederek güzelleşebiliriz. Anında etki etmeyecek olsa da sağlıklı olarak bir süre sonra daha güzel bir görüntüye kavuşabiliriz. Dudaklarımız da güzelliğimizin en önemli parçalarından biri. Kim istemez ki dolgun kıpkırmızı bir dudak. Ama bunu ameliyatla ya da hastane de değil kendi yöntemlerimiz ile yapacağız. Dudak dolgunlaştırmak için doğal yollara beraber göz atalım.

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Ne Yapmalıyım

  • Dudak dolgunlaştırmanın en basit yöntemi dudağımıza rujumuzu süremeden önce rujumuzdan bir veya iki ton koyu olan dudak kalemimizi uygulamaktır. Dudak kalemleri doğru uygulandığında dudaklarınızı dolgunlaştırmak için oldukça etkili bir yöntemdir.
  • Son zamanlarda dudak dolgunlaştırmak için dudakları vakumlama yöntemi kullanılıyor. Kısa süreli bir dolgunluk yaratsa da bir çok kadının gözdesi olmuş durumda. Dudağınızın sığacağı yuvarlak ya da elips şeklinde bir kaba bu kapak olabilir kapağa dudaklarımızı yerleştiriyoruz ve içindeki havayı ağzımız ile vakumluyoruz. Bu şekilde 5 ile 10 dakika arası beklemek dudaklarınızın dolgunlaşması için oldukça yeterli bir süre. 5-10 dakikadan fazla kaldığında dudakta morluklar meydana getirebilir.
  • Dudakları dolgunlaştırmak için doğal yollardan biri de, diş fırçanıza mercimek tanesi kadar diş macunu sıkıp dudaklarınızı hafif hafif 30 saniye kadar fırçalamanız. Eğer fazla bekletirseniz, dudaklarınız sızlamaya başlayacaktır. Bu yüzden 30 saniye gibi bir süre dudaklarınızı dolgunlaştırmanız için yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra dudaklarınızı yumuşak bir havlu ile sürtündürmeden hafif hafif kurulayınız.
  • Dudak büyütmek için viks de kullanabilirsiniz. Fakat dudaklarınızda yaralar ve çatlaklar var ise viks dudaklarınızdaki yaraları daha çok açacak ve canınızı daha çok yakacaktır. Viksin dudakları dolgunlaştırma özelliği naneli oluşundan geliyor. Naneli ve yakıcı olması dudakları dolgunlaştırıyor ve kırmızıya döndürüyor.

Dudak Dolgunlaştırmak İçin Bitkisel Yöntemler

  • Nane yağını dudaklarınıza 1 çay kaşığı kadar uygulayınız. 15-20 saniye kadar masaj yapınız. Ardından soğuk su ile yıkayınız. Nane yağı dudaklarınızın dolgunlaşması için diş macunu ile aynı özelliği gösterecektir. Fakat bu doğal bir yöntem olduğu için daha çok tercih edilmekte.
  • Bal ve karbonat karışımı dudaklarınızın dolgunlaşması ve üzerindeki deriyi atması için oldukça önemlidir. 1 tatlı kaşığı balın içerisine 1 çay kaşığı kadar karbonatı ilave ediniz. İyice karıştırınız. Sonrasında dudaklarınıza 5 dakika boyunca masaj yaparak uygulayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.