Vipbakim

En İdeal Dudak Kremi Seçimi

En İdeal Dudak Kremi Seçimi

Dudaklar bayanların en çok önem verdikleri organ olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sebeple dudak kalemi seçimine oldukça büyük bir önem verilmektedir.

Bayanlar için dudakların görsel anlamda oldukça önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu sebeple dudak görünümlerine ekstra önem verilmektedir. Çünkü dudaklar bayanların en çok ilgi çeken ve en çok beğenilen organları arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu sebeple dudakların her zaman dolgun ve canlı görülmesi için dudak kalemi seçimi ekstra önemlidir.

Dudağınız için en ideal dudak kalemi seçimi için oldukça dikkatli davranılması gerekmektedir. Çünkü dudakların iyi görünmesi ve sağlıklı kalabilmesi için en ideal ve dudağınızın yapısına en uygun dudak kalemi seçimi yapılmalıdır.

Dudak Kalemi Seçiminde Ombre Etkisi

Günümüzde daha çok saçlarda kullanılan ombre etkisi boyama stili artık dudak makyajında da etkili olmaya başlamıştır. Artık dudak kalemleri ile dudağın dış çevresi farklı iç çevresi ise farklı renklerle boyanarak daha modern ve etkileyici bir güzellik ve etkileyicilik yakalanmaktadır. Farklı renkte kalemlerin kullanıldığı dudaklara rujun geçişler arasındaki ton farkını ayırmak için fırçalı dudak kalemleri daha çok tercih edilmektedir. Günümüzde özellikle bordo, fuşya ve kırmızı renklerin karmaşası dudaklarda birlikte kullanılarak oldukça hoş ve ilgi çekici bir görünüm sağlanmaktadır.

Dudak kaleminin uygulanma aşaması ise şu şekilde gerçekleşmektedir; ilk olarak dudaklara en açık olan ruj rengi ile boyanmaktadır. Daha sonra ise kullanacağınız en koyu dudak kalemini en iyi şekilde çevreye sürülmelidir. Bu sayede dudakların güzelliği ve kalitesi oldukça etkili bir şekilde belli olmaktadır.

İnce Konturlar İçin Dudak Kalemi Seçimi

Dudak kalemleri genel itibari ile kullanılan rujun dağılmasını engeller bu sayede dudağınız dilediğiniz şekle modern ve etkileyici şekle kavuşmaktadır. Uçları sivri olan dudak kalemleri sayesinde hayalinizdeki şekli dudaklarınıza vermeniz artık çok daha kolay olacaktır

Bu dudak kalemi seçimi ile dudaklarınızın en orta noktasından başlayarak ideal biçimde kullanılmalı ve çok bunu yaparken oldukça ince hareketler uygulanmalıdır. Eğer kullanacak kişinin dudakları ince yapılı ise dudağınızın tam dışından sürülmesi çok daha uygun olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.