Vipbakim

Erkek Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Erkek Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kendine dikkat eden sadece kadınlar değildir; aynı şekilde erkeklerde kendilerine oldukça dikkat ederler ve oldukça bakımlı dolaşırlar. Özellikle de son zamanlarda moda adına en çok önde gördüğümüz, erkeklerin modaları olmaktadır. O halde bakım yapmanın kadını veya erkeği olmadığını da görebiliyoruz. O halde bir erkek bakımı hakkında da bilgi vermek gerekmektedir. Erkek dudak bakımı, bakımların en çok kullanılan durumlarından birisidir, nasıl yapıldığına değineceğiz.

Erkek Dudak Bakımı

Erkekler son zamanlarda bakıma dikkat ettikleri için, en önem verdikleri detay dudak bakımı olarak karşımıza çıkmaktadır. Dudaklar nem dengesini korumak durumundadır ve bu bağlamda da nemlendiriciler kullanılmaktadır. Kadınların dudak bakımları çok daha derinlemesine olduğu için erkeklerin dudak bakımları bu bağlamda çok daha yüzeysel olmaktadır. Erkekler, dudak bakımı için renkli nemlendiriciler veya ürünler kullanmak yerine; renksiz ve sadece ölü derileri arındırmak adına nemlendiriciler kullanırlar.

Bakıldığı zaman, meyve ve sebzelerin dengeli bir şekilde beslenilmesi sonucunda, çeşitli bakımlar gerçekleşmektedir. Dudak bakıma adına da; çeşitli meyve püreleri kullanılmaktadır. Bunların başında ise; mango ve elma gibi meyveler gelmektedir. Bu meyvelerin ezilip püre haline getirilmesi dahilinde, dudaklara sürülür ve 10 dakika kadar bekledikten sonra dudaklar yıkanır.

Erkek Dudak Bakımı Adına Öneriler

Dudaklar, bakımlı görünmesi gerekilen bir noktadır. Her zaman için göz önünde bulunduğu için temiz olmalıdır.

Sıcak ve soğuk dengesine dikkat edilmesi gerekilmektedir. Sadece ağız içi değil; dudaklarda bu bağlamda korunmalıdır.

Erkeklerin dudakları için doğal yöntemler çok daha gereklidir. Nem dengesini korumak adına da; bal ile birlikte dairesel hareketlerle masaj yapmak doğru olacaktır.

Bunun dışında doğal yöntemler ise; kahve, tuz ve şeker olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu malzemeleri de dudaklarımıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı veya kakao yağı gibi yağlarda, bakım adına kullanılan yağlar olarak karşımıza çıkmaktadır. Dudakların nem dengesini korumak adına oldukça önemlidir.

Kadınlar nasıl çantalarında dudaklarını nemlendirmek adına nemlendirici taşırlar, aslında erkeklerde aynı şekilde taşımalıdır. Bunun için ise renksiz nemlendiriciler tercih edilmelidir.

Söylediğimiz malzemeler ile peeling yapmak; kan dolaşımını da hızlandıracak ve dudak bakımına etki edecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.