Vipbakim

Evde Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Evde Dudak Bakımı Nasıl Yapılır?

Dudaklarımız, yüzümüzde bulunan en hassas noktalardan bir tanesidir. Her ne kadar daha çok kışın bu hassas etkiyi görüyor olsak bile, aslında en önemli bakımlarda kış aylarında yapılan bakımlar olmaktadır. Soğuktan sıcağa girdiğimiz zaman nasıl vücudumuzda farklı değişimler oluyorsa, bu değişimler cildimiz özellikle de yüzümüz içinde geçerlidir. Eğer sizlerde bu değişikliklerin, kalıcı olmasını istemiyor ve aynı zamanda cildinizde dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız; bakım yapmalısınız ve bu bakımı rutine bindirmelisiniz. Sizlere bugün, evde yapabileceğimiz ve aynı zamanda oldukça kolay bir bakım yolundan bahsedeceğiz. Evde dudak bakımı yaparken zorlanmayacak ve çok fazla vaktinizi almadığını göreceksiniz.

evde-dudak-bakimi-icin-oneriler

Ölü hücreler, dudaklarımızın bakımsız ve sağlıksız gözükmesinde büyük rolü üstlenirler. Eğer sizlerde bu mat ve soluk görüntüden kurtulmak istiyorsanız; yapmanız gereken işlem oldukça basit ve aynı zamanda etkilidir. Bir diş fırçası ya da sert bir havlu sayesinde dudaklarınızda ki ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Elbette öncelikle ılık su ile ıslatmalısınız daha sonra ise; dairesel hareketlerle dudaklarınızda ki ölü hücrelerden kurtulabilirsiniz. Bu işlemi yaparken dudaklarına bastırmayın, tahriş olabilir ve her gün yaparak güzel sonuçlar alabilirsiniz.

Doğal Peelinglere Yönelin

Doğal olan her şey, her zaman için oldukça sağlıklı gelecektir. Bu her bakım için olduğu gibi, dudak bakıma adına da geçerlidir. Dudaklarda peeling etkisi yaratacak olan en doğal maddeler; süt tozu, kahve ve şekerdir. İstediğiniz herhangi birini kullanmadan önce dudaklarınızı ıslatın ve uygulayın. Bu sayede hem ölü deriden kurtulacaksınız hem de dudaklarınızda canlı bir görüntü yakalayacaksınız.
dudak-nemlendirme

Dudak bakımını unuttuğumuz veya çoğu zaman için ihmal ettiğimiz zamanlar oluyor. Aslında daha sonradan, çok daha kötü olduğunu fark etmeden yapıyoruz ama iş işten geçmiş oluyor. Dışarıya çıkmadan önce bal veya bal bazlı nemlendiriciler önerimizdir. Hem dışarı da oluşan soğuk hava direkt olarak dudaklarınıza karışmayacak bu sayede tahriş olmasının ve çatlamasının önüne geçebileceksiniz. Krem, nemlendirici ve bunlara benzer ürünleri de tercih edebilirsiniz. Ruj sürmeden önce muhakkak şeffaf bir balm kullanmalısınız. Rujunuzu çok daha kaliteli gösterecektir.

Dudaklarınızı Besleyin

Dudaklarımız, soğuk havalarda çatlamaya oldukça müsait durumda bulunurlar. Eğer bizlerde o çatlakları daha çok sürdürürsek, dudaklarımızda kötü bir görüntü oluşacaktır. Bunun için gün içinde dudaklarınıza zeytinyağı veya kakao yağı sürebilirsiniz. Bu sayede çatlamaları engelleyebilecek ve dudaklarınızı besleyebileceksiniz.dudaklarinizi-islak-birakmamaya-ozen-gosterin

Hava koşullarına karşı dudaklarınızı korumak istiyorsanız; bazı adımlara özen göstermelisiniz. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra veya su içtikten sonra dudaklarınızı kurulamadan asla dışarı çıkmayın. Dudaklarınızda su kalması; havadan dolayı daha çok çatlamasına neden olacaktır. Kuruladıktan sonra nemlendiricinizi uygulayıp öyle çıkın.

Çantanızda Çatlak Kremi Bulundurun

Dışarı çıktığımız zaman aslında bakımımız tam olarak bitmiş sayılmayacaktır. Bir şeyler yedikten veya içtikten sonra; dudak nemlendiriciniz silinebilir, bunun için çantanızda taşıyacağınız nemlendiriciyi anında uygulayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.