Vipbakim

Evde Yapılabilecek Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

333
Evde Yapılabilecek Kalça Sıkılaştırma Hareketleri

Kalça sıkılaştırma : kalça kısmındaki yağ kütlesi  en zor şekillenebilen bölgedir. İstenilen seviyeye gelebilmesi için; oldukça emek harcamak gerekir. Bayanlar kalçalarının biçimli olabilmesi ve kalkık gözükmesi için; genelde bir şey yapmazlar.Fakat gündelik hayatta alışkanlıkları değiştirerek kalça sıkılaştırlabilir ayrıca Vakit ayırabilecek bayanlar için Kalka sıkılaştırma hareketlerini uygulamalarını öneririz.

Günlük yaşamda Kalka Sıkılaştırma

Günlük hayatta kalçaların şekillenmesini ve kalkık durmasını sağlayan spor hareketi; merdiven çıkmaktır. Yürüyen merdivenleri unutarak; merdiven çıkma alışkanlığı edinmek gerekir. En iyi bacak ve kalça hareketi budur.

 

Kalçaların kalkık durmasını isteyen fakat hiçbir şekilde hareket imkanı olmayan bayanlar; kalça kaldırıcı iç çamaşırı veya korseler tercih edebilirler. Bu çamaşırlar kalçayı sıkı bir şekilde sararak, kalkık durmasını sağlar. Uzun vadede sakıncalı olan korseler; kan dolaşım hızını engelleyerek, başka hastalıklara neden olabilirler.

 

Kalça kaldırmak için en uygun yöntem spor yapmaktır. Yapacağınız spor; alt kısmı etkilemelidir. Bacak ve basen ağırlıklı çalışırsanız kalçalarınız şekillenir.

 

Kalka Sıkılaştırma Hareketleri

  1. Yere yan yatılarak denge sağlanır. Düzgün ve bacağı kırmadan yatılmalıdır bazı durumlardan bir ayak sandalye yada tabureye uzatılabilir. Bacak yukarıya doğru kaldırılıp indirilir. Bu hareketle birlikte, kalçanız devamlı kasılır. Hareketi yaparken; yumuşayıp sertleşen kalçalar, bir süre sonra sertleşmeye başlar. Bu hareketi her iki bacak içinde 15 kere tekrar etmelisiniz. Toplamda 30 adet olacak şekilde yapmanız uygundur.
  2. Yüz üstü yatarak gergin bir hal almalısınız. Bacaklarınızı kendinize doğru 10ar kere çekerek hareketi gerçekleştirmelisiniz. Bu harekete kurbağa hareketi de denilebilir. Bacaklar yanlara doğru açılarak, kendinize doğru çektiğiniz için bu adla anılır. Bu hareket esnasında kalça bölgenizin acıdığını ve yandığını hissedebilirsiniz. Çok normal olan bu durum sevindiricidir. Kaslarınız yaptığınız harekete cevap verir.
  3. Kalça sıkılaştırmada en iyi hareket çömelmedir. Çömelme hareketini uygulayarak daha sıkı bacaklara ve kalçalara sahip olabilirsiniz. Ayakta iken çömelme vaziyetine geçin. Fakat tam olarak çömelmeyin. Bu arada bacaklarınız kasılmaya ve acımaya başlayacaktır. 3 saniye çömelme pozisyonunda durup kalkarak; hareketi 15 kez tekrarlamalısınız. Kısa süre içinde kalçalarınızın daha kalkık olduğunu göreceksiniz.
  4. Eskiden daha popüler olan step hareketleri de kalça kaldırmada çok etkilidir. Önünüze koyacağınız step tahtası veya aleti ile, devamlı inip çıkarak kalça şeklinizi güzelleştirebilirsiniz. Step bir nevi merdiven çıkma hareketine benzer. Fakat merdivenden inme hareketi geriye doğru yoktur. Stepte devamlı inip çıkarak, kalçanın hareket etmesini ve biçimlenmesini sağlayabilirsiniz.

 

Kalça sıkılaştırma hareketlerini düzenli olarak 2 ay uygulamalısınız. 2 ay sonunda önceki halinden çok daha güzel kalçalara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Hareketleri anında bırakmak; eski halinize geri dönmenize neden olur. İstikrarlı ve sürekli çalışmak şarttır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.