Vipbakim

Ayak Kokusu Giderici Yöntemler

Ayak Kokusu Giderici Yöntemler

Yaz ayına girdiğimize göre artık bir takım rahatsızlık duyduğumuz durumları görmemek de elde olmuyor! Örneğin ayak kokusu! Ayak kokusu yaz aylarında ayakların kapalı ayakkabılarda daha çok terlemesinden dolayı oluşan bir durumdur.

Oldukça rahatsız edici bir kokusu olmakla birlikte, sizlerin birçok durumdan dolayı bu tip bir duruma maruz kalmasına sebep olmaktadır. Yediğiniz besinler, ayak bakımlarınız, ayakkabı bakımınız derken sizleri bu konuda ilgilendiren epey bir konu var. Şimdi sizlere ayak kokusu giderici yöntemleri sıralayacağız, bu yöntemlere göre yapacağınız uygulamalar dahilinde de ayak kokusundan tamamıyla kurtulabileceksiniz!

Ayak Kokusunu Engellemenin Yolları!

1) Sıkı ve kapalı ayakkabılar giymeyin. Mutlaka hava alan ayakkabılar ve pamuklu çoraplar tercih edin.

2) Ayak kokusunu giderebilme adına maden suyu ve karbonatın çok önemli bir yeri vardır! Geceden ayakkabınıza biraz maden suyu veya karbonat dökmek, kokuyu büyük olasılıkla kırmaya ve tekrardan koku yapmasına uzun bir süreç engel olacaktır!

3) Ayaklarınıza vazelin veya nemlendirici krem sürmek büyük oranla koku gibi sorunlardan kurtulmanıza yardımcı olur!

4) Siyah çay demledikten sonra kalan çayı bir kaba dökün ve ayaklarınızı 10 dakika kadar bu kapta bekletin. Duru su ile yıkadıktan sonra koku gibi sorunsallardan kurtulma durumu söz konusu olacaktır!

5) Mantar gibi hastalıklarınız var ise hemen tıbbi bir çözüm önerisi bulun! Çünkü mantar, koku yapmaya en müsait hastalıktır! Başkalarının ayakkabılarını, terliklerini veya çoraplarını giymekten kaçının! Çünkü mantar çok çabuk bulaşan bir hastalık türüdür!

6) Her gün çorap değiştirin!

7) Ayakkabı içerisine geceden 1 top kadar naftalin koymak kokuyu kıracak ve uzaklaştıracaktır!

8) Ayaklarınız nasırlı ise koku olması oldukça normaldir! Bu yüzden duştan sonra yumuşak iken ayaklarınızı ovmak oldukça faydalı bir yöntemdir!

9) Uyumadan önce ayaklarınızı soğuk su ile yıkamak hem kokuyu kırar, hem de kan dolaşımını hızlandırır!

10) Adaçayı yaprakları ayak kokusunu engellemektedir! Ayakkabı içerisinde bulundurmak sizlerin bu kokudan uzaklaşmasını sağlar!

11) Ayakkabıyı çıkardıktan sonra güneş alan bir bölgeye koyun. Bu kokunun çabuk dağılmasına yardımcı olur!

Ayak kokusu giderici yöntemleri sizler için 11 madde olarak sıraladık. Bu maddelere uymanız durumunda kısa süreç içerisinde ayak kokusu gibi bir sorunsalı hayatınızdan bütünü ile çıkartacaksınız!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.