Vipbakim

Ayaklar Neden Isınmaz?

Ayaklar Neden Isınmaz?

Ayaklar neden ısınmaz? Ayakların ve ellerin çok çabuk soğumasının nedenlerinden biride kan damarlarında görülen daralmalardır. Vücut ısı değişikliğine maruz kaldığında sadece iç organların ısınması için çalışır ve bu nedenle ayaklar ısınmaz.

Ayaklar Neden Isınmaz?

Ayakların Isınmamasının İlk Nedeni

Vücudun kılcal damarları kapatarak sadece iç organların ısınmasına yönelmesi ayakların soğuk kalmasına neden olur. Bunun diğer bir nedeni de vücutta demir eksikliğinin görülmesidir. Bu problem daha çok bayanlarda görülmektedir. Ayakların yanında ellerde aynı oranda soğuktur ve ısınmaları güçtür.

Ayakların Isınmamasının İkinci Nedeni

Damar sertliği hastalığı da ayakların soğuk kalmasına neden olmaktadır. Kan dolaşımından meydana gelen bozukluklar ayaklarda uzun süre soğukluk belirtisi gösterir. Diyabet hastalarının bir bölümünde de ayakların soğuk olmasına rastlanmaktadır.

Bayanlarda Ayak Isınmamasının Nedeni

Bayanların regl dönemlerinde görülen ayak soğuması kan kaybından kaynaklanmaktadır. Kansızlık sorunu yaşayan bayanlar bu dönemde daha çok üşürler ve ayakları kolay şekilde ısınmaz.

Kansızlık Probleminden Dolayı Ayakların Isınmaması

Kansızlık sorununa bağlı olarak ısınmayan ayaklar için her gün bir kaşık pekmez tüketmek kısa sürede ayakların daha sıcak olmasını sağlayacaktır. Kan dolaşımı ciddi boyutlarda ise uzman bir doktordan yardım istenmeli ve tedaviye başlanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.