Vipbakim

Bakımlı ve Sağlıklı Tırnaklar İçin Evde Tırnak Bakımı İpuçları

Bakımlı ve Sağlıklı Tırnaklar İçin Evde Tırnak Bakımı İpuçları

Bakım denildiği zaman, kadınların bakım zamanları geliyor aklımıza ilk önce. Kadınlar yaratılışları gereği oldukça bakımlı varlıklardır. Bu yüzden erkekler, çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır teoremini ortaya atmışlardır. Aslına baktığımız zamanda ise; gerçekten çirkin kadın olmadığını, o kadınların yalnızca bakımsız olduğunu anlıyoruz. Bir makyaj insanı inanılmaz hallere sokabiliyor. Elbette sadece cilt bakımı olarak değerlendirmemek gerekecektir bu durumda. Gerek saç bakımı olsun gerek ise de tırnak bakımı olsun hepsi içine giren birer detaydan oluşmaktadır. Bizlerde bugün sizler için evde tırnak bakımı nasıl yapılır, tırnak bakımı için kuaföre gidilmeye gerek olmadığını anlatacağız.

Evde Tırnak Bakımı Nasıl Yapılır?
evde-tirnak-bakimi

Tırnaklarınızın bakıma için güzellik merkezlerine bir ton para vermeniz gerek yoktur. Aslında oldukça kolay bir uygulamayı evinizde de yapabildiğinizi anlatacağız sizlere. Tırnak kesme işlemi; oldukça basit ver her zaman için yaptığımız bir bakım türüdür. Tırnak kesimi için en doğru zaman şüphesiz ki; duştan çıktıktan sonra ki zamandır. Bunun sebebi ise duştan sonra doğal nemlendirici hissi veriyor olmasıdır. Daha sonra ise doğal manikür ve pedikür hissi vermesi için; bir nemlendirici uygulayabilirsiniz ve törpü işlemine başlayabilirsiniz. Eğer tırnaklarınızı keserken, etrafa sıçramasını istemiyorsanız tırnak makasınızı ıslatarak işleme başlayabilirsiniz.
tirnak-torpuleme

 

Tırnak törpüleme şeklinize aslında tırnak keserken karar veriyorsunuz. Eğer yuvarlak törpüleyecekseniz o şekilde kesmelisiniz. Çünkü törpü aşamasında oldukça zorlanabilirsiniz. Tırnak törpülemek için en doğru zamanın nemlendiriciyi emdikten sonra ki aşamada olduğunu söyleyebiliriz. Eğer hoşunuza gitmeyen bir şekilde törpülediğinizi düşünüyorsanız; bunu oje ile kamufle edebilirsiniz.
kutikul-temizleme

Aslında bakarsanız, kuaförler kütikülleri, yani tırnak dibimizde ki derimsi yapıyı kanatarak bizden almaya çalışıyorlar. Bunun yanlış olduğunu söylemek doğru olacaktır. Çünkü kitüküller tırnaklarımızı gerek enfeksiyondan gerek ise de; başka maddelerden koruyacak yapıyı göstermektedir. Bunun yerine kütikül giderici kremleri uygulama olarak seçebilirsiniz.
asetonsuz-oje-cikarma

Bazen canımızın çok sıkıldığını fark ederek, evde kat kat oje sürme girişiminde bulunuruz. Aslına bakarsanız pek de sağlıklı olmadığını söylemek oldukça mümkün ama maalesef bu sıkıntının önüne geçemiyoruz. En sonunda evden dışarı çıkmak için hazırlanmaya başlarız ki ojelerimizin rengi ile kıyafetimizin renginin uymadığını görürüz, çıkartmak isteriz maalesef asetonumuz bitmiştir. Bu gibi zamanlarda yapmanız gereken en kolay ve en pratik yöntem bir kat daha oje sürerek kurumadan pamuk yardımıyla o ojeyi silmek olacaktır. Aseton kadar etkili bir çıkartma yöntemi olduğunu göreceksiniz.

  Koyu Ojeleri Kolay Çıkartmak İçin

Kışın gelmesi, koyu renk ojelerin de mevsiminin gelmesi demektir. Ama bir sorun var ki o ojeleri çıkartmak tam bir facia. Hatta çıkarttıktan sonra üzerine açık renk bir oje sürmek istiyorsanız bunu asla yapamayacağınızı belirtmek isteriz. Bunun için; koyu renk ojeleri sürmeden önce bir kat parlatıcı oje sürerseniz, ojelerinizin çok daha kolay çıktığını göreceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.