Vipbakim

Diz Ve Dirseklerdeki Kararmalara Son Verecek Doğal Yöntemler

Diz Ve Dirseklerdeki Kararmalara Son Verecek Doğal Yöntemler

Dirsek Kararması : Buğday tenli ve esmer bayanların sık karşılaştığı bir sorun olan diz ve dirsek kararması özellikle yaz aylarında bayanların çok canını sıkar.

 

Dirsek ve diz kararmasından şikayet ediyorsanız bitkisel yöntemler uygulayarak açılmalarını sağlayabilirsiniz. Banyoya girmeden önce uygulanacak bu yöntemler işe istediğiniz özgüvene kavuşacaksınız.

 

Dirsek Kararması Nedenleri 

Yağ bezleri dirseklerde ve diz bölgesinde bulunmadığı için kararmalar meydana gelir. Nedeni budur dirseklerinizi ve diz bölgelerini her duştan sonra nemlendirmeniz gerekmektedir. Her gün düzenli olarak bu bölgelere sürülen nemlendiriciler ya da eczaneden temin edeceğiniz pigment açıcılarla renklerini açabilirsiniz. Dirsek ve diz kararmasının açıldığını günden güne fark edeceksiniz.

 

Dirsek Kararmasına Çözüm

1- Diz ve dirsek kararması için Banyo sırasında cildinize kese uygulamanız bu bölgelerde oluşan ölü tabakayı yok eder ve cildinizin canlanmasını sağlar.

 

2- Dirsek ve dizler için 4 günde 1 uygulayacağınız 10 dakikalık limon kürü bu bölgelerin rengini açmada yardımcı olacaktı. Çünkü limon kürü cildinizi besler ve rengini açmada yardımcıdır.

 

3- Aynı zamanda patates maskesi de kararma yaşadığınız dirsek ve dizlerinizin rengini açmada etkili olacaktır.

 

Şimdi bu maskeleri nasıl hazırlayacağınıza göz atalım;

 

Dirsek Kararması için Patates Maskesi

 

Malzemeler : – Patates ( orta boy 1 adet ), – bal ( 1 çorba kaşığı )

 

Hazırlanışı ve uygulanışı: 1 adet patatesi haşlayın ve soğuduktan sonra çatal yardımıyla iyice ezin ve püre kıvamına getirin. 1 çorba kaşığı balı da patatese ekleyerek pürenin iyice karıştırarak emmesini sağlayın. Bu patates ile bal karışımını dizlerinize yedirin ve ortalama en az 15 – 20 dakika bu şekilde bekletin. Daha sonra ılık su ile yıkayın.

 

Dirsek Kararmasına Limonlu Çözüm

 

Malzemeler : – Limon ( orta boy 3 adet ), – süt tozu ( 1 su bardağı ), – su yeteri kadar

 

Hazırlanışı ve uygulanışı: Limonun suyunu ayrı bir yerde sıkın çekirdeklerini ayırdıktan sonra içersine süt tozunu da ilave edip iyice karıştırın. İki malzemeyi macun olacak şekilde karıştırarak yavaşça su ekleyerek yedirin. Dirsek ve diz bölgenize uygulayarak 15 – 20 dakika bekletin daha sonra bu bölgelerinizi yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.